Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2014, 12:43

autor: Góral

Rollers of the Realm - zapowiedziano pinballowe RPG

W tym roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach osobistych ukaże się gra Rollers of the Realm. Będzie to niecodzienne połączenie pinballa z produkcją typu RPG. Projekt, według twórców, pozwoli wziąć udział w emocjonującej, epickiej przygodzie.

Firma Atlus zapowiedziała Rollers of the Realm - nietypową produkcję łączącą pinballa z elementami gier RPG. Za projekt odpowiada niezbyt znane studio Phantom Compass (twórcy kilku aplikacji mobilnych i przygodówki Dionysian Dream), które szykuje nowy tytuł z myślą o konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach osobistych. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku w cyfrowej dystrybucji, jednak nie ujawniono dokładnego terminu.

Rollers of the Realm ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach osobistych. - Rollers of the Realm - zapowiedziano pinballowe RPG - wiadomość - 2014-06-08
Rollers of the Realm ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach osobistych.
Rollers of the Realm w skrócie:
  • Gatunek: pinball RPG
  • Deweloper: Phantom Compass
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputery PC
  • Premiera: lato 2014 roku

Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie projektu, bohaterowie gry wyruszają w fantastyczną podróż, napędzaną przez „epicki scenariusz”, opowiadający o walce z mroczną, antyczną magią. W Rollers of the Realm pokierujemy grupą herosów, złożoną z dziesięciu postaci o odmiennych zdolnościach, które reprezentowane są przez pinballowe kulki. Jak przystało na grę RPG (w tym przypadku pinball RPG) ich umiejętności (np. wykorzystywanie bomb, wzywanie zwierzęcych kompanów, walczenie przy pomocy płonących mieczy, itd.) będzie można rozwijać wraz z postępami w rozgrywce.

Wszystkie moce przydadzą się w czasie pokonywania kolejnych lokacji, w których, oprócz zwykłych przeciwników, napotkamy także na bossów. Mechanika zabawy opierać ma się na zabawie we flippery, czyli odbijanie kuleczek specjalnymi łapkami. Każdy z ponad trzydziestu poziomów będzie bowiem swego rodzaju pinballowym stołem.

Oprócz kampanii dla jednego gracza możemy także liczyć na tryb Tournament i to właściwie tyle. Rollers of the Realm zapowiada się więc całkiem zabawnie. Optymistyczne nastroje powinny budzić także liczne nagrody (m.in. zwycięzca w kategorii „Best in Play” na GDC 2014, finalista IndieCade 2013), które już zdobył ten tytuł.

Rollers of the Realm trafi na rynek w tym roku. - Rollers of the Realm - zapowiedziano pinballowe RPG - wiadomość - 2014-06-08
Rollers of the Realm trafi na rynek w tym roku.
Rollers of the Realm to połączenie flipperów i gry RPG. - Rollers of the Realm - zapowiedziano pinballowe RPG - wiadomość - 2014-06-08
Rollers of the Realm to połączenie flipperów i gry RPG.
Rollers of the Realm - zapowiedziano pinballowe RPG - ilustracja #4