Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2014, 12:40

Wyciekły fragmenty rozgrywki z wersji alfa Destiny

W sieci pojawiły się fragmenty rozgrywki z wersji alfa zapowiedzianego na wrzesień tego roku Destiny. Choć Activision za wszelką cenę próbuje usuwać wszelkie nieoficjalne materiały z gry, nadal można zobaczyć najnowszą produkcję Bungie w akcji.

Do sieci trafiły fragmenty rozgrywki z Destiny, najnowszego dzieła studia Bungie, odpowiedzialnego m.in. za kultową serię Halo. Falę nieoficjalnych materiałów rozpoczęła wczoraj publikacja długiego materiału na serwisie YouTube, a od tego momentu, pomimo desperackich prób usunięcia wszelkich filmików z Internetu przez Activision, pojawiło się ich znacznie więcej. Przykładowy, zamieszczony na platformie Vimeo, możecie zobaczyć poniżej.

O wycieku wiadomo było już wcześniej, jednak wydawca gry nieustępliwie blokował dostęp do fragmentów rozgrywki z zapowiadanego na wrzesień FPS-a. Obecnie Activision chyba pogodziło się ostatecznie z faktem, że co raz trafi do sieci, zostanie tam już raczej na zawsze, Łatwo jednak zrozumieć próby zablokowania wycieku – taka sytuacja, na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem E3, podczas którego gra będzie miała oficjalną prezentację, byłaby poważnym ciosem dla każdego studia. Tym bardziej, że widoczne na filmikach Destiny wcale nie wygląda na rewolucję w gatunku, a raczej na zwyczajnego, solidnego shootera, przypominającego połączenie Halo z Borderlands.

Nowy, oficjalny materiał z Destiny zostanie pokazany na nadchodzących targach E3. - Wyciekły fragmenty rozgrywki z wersji alfa Destiny - wiadomość - 2014-06-08
Nowy, oficjalny materiał z Destiny zostanie pokazany na nadchodzących targach E3.

Najnowsze dzieło Bungie Software to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku – gra akcji, łącząca w jednym, ogromnym świecie elementy MMORPG oraz wspólną walkę przeciw najeźdźcy z kosmosu. Budżet na rozwój oraz reklamę projektu jest gigantyczny i sięga sumy 500 milionów dolarów. Produkcja ma trafić na półki sklepowe 9 września tego roku i będzie skierowana do posiadaczy Xboksa 360, Xboksa One, PlayStation 3 i PlayStation 4, przy czym platformą docelową jest ta ostatnia. Ostatnio pojawiły się też doniesienia o możliwej wersji na PC.

Destiny ma zdobyć serca graczy szybką akcją oraz otwartym światem o wielkich rozmiarach. - Wyciekły fragmenty rozgrywki z wersji alfa Destiny - wiadomość - 2014-06-08
Destiny ma zdobyć serca graczy szybką akcją oraz otwartym światem o wielkich rozmiarach.

To nie pierwszy raz, kiedy produkcja Bungie spotyka się z taką sytuacją. Pod koniec listopada 2012 do sieci trafiły informacje na temat fabuły oraz grafiki koncepcyjne. Nie był to jednak wyciek tak poważny jak teraz – tuż przed rozpoczęciem E3. Nie zmienia to oczywiście faktu, że na targach Destiny oczywiście i tak się pokaże – prezentacja będzie mieć miejsce we wtorek o 23 czasu polskiego.

  1. Oficjalna strona internetowa Destiny
  2. Destiny w Encyklopedii Gier
  3. Zapowiedź Destiny

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej