Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2014, 21:15

Electronic Arts pokazuje nową grafikę z Mirror's Edge

Na godziny przed rozpoczęciem tegorocznego E3 Electronic Arts zaprezentowało nową grafikę koncepcyjną z nadchodzącego Mirror's Edge. Większej ilości szczegółów na temat produkcji możemy się spodziewać podczas targów.

Chociaż od oficjalnego rozpoczęcia tegorocznego E3 dzieli nas już jedynie niecała doba, pewne studio postanowiło jeszcze podgrzać atmosferę przed swoją prezentacją. Mowa tutaj o Electronic Arts i najnowszym dziele DICE, jednego z należących do tej firmy studiów, czyli Mirror's Edge. EA opublikowało dziś nową grafikę koncepcyjną z tej produkcji i choć trudno mówić, by ukazywała jakieś nieznane dotychczas szczegóły, całkiem nieźle podsyca apetyt przed jutrzejszą konferencją.

Mirror's Edge to jeden z pewniaków tegorocznej konferencji Electronic Arts. - Electronic Arts pokazuje nową grafikę z Mirror's Edge - wiadomość - 2014-06-08
Mirror's Edge to jeden z pewniaków tegorocznej konferencji Electronic Arts.

Mirror's Edge będzie nową wersją wydanej w 2009 roku platformówki z widokiem pierwszoosobowym. Wcielimy się w postać Faith, trudniącej się błyskawicznym przekazywaniem tajnych informacji z daleka od oczu i uszu totalitarnej władzy przy pomocy opanowanej do perfekcji techniki parkour. Produkcja została przyjęta z entuzjazmem; chwalono ją między innymi za unikatowy styl graficzny oraz pompującą adrenalinę akcję. Początkowo EA planowało stworzyć trzy gry w tym uniwersum, ostatecznie jednak zdecydowano się na restart serii. Pierwszy materiał, który możecie zobaczyć poniżej, zaprezentowano podczas zeszłorocznych targów E3.

Za nową wersję Mirror's Edge odpowiada to samo studio i ten sam wydawca, co nie oznacza, że będzie to identyczny tytuł z podrasowaną grafiką, wykorzystującą możliwości PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Do najważniejszych zmian należy postawienie na otwarty świat oraz bardziej przygodowy charakter rozgrywki. Niezmienny pozostanie wyjątkowy, sterylny styl graficzny z wyróżniającymi się, jaskrawymi elementami, oraz postać głównej bohaterki. Kolejnych szczegółów możemy się oczywiście spodziewać podczas E3, bowiem praktycznie pewne jest, że DICE zaprezentuje wtedy właśnie tę produkcję.

  1. Oficjalna strona internetowa Mirror's Edge
  2. Mirror's Edge w Encyklopedii Gier

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej