Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 13:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Peggle 2 ukaże się najpierw na Xboksie One jako tytuł startowy

Peggle 2 będzie jednym z tytułów startowych na Xboksa One. Taką informacją podzieliła się firma Microsoft, która ujawniła również, że produkcja logiczna studia PopCap w pierwszej kolejności trafi na Xboksa nowej generacji, a dopiero później na inne platformy sprzętowe.

Firma Microsoft ogłosiła, że gra Peggle 2 ukaże się najpierw na Xboksie One. To już druga (po Plants vs Zombies: Garden Warfare) produkcja studia PopCap, która w pierwszej kolejności trafi na Xboksa nowej generacji.

Screen przedstawia pierwszą część Peggle

Przy okazji potwierdzono, że Peggle 2 będzie jednym z tytułów startowych na Xboksa One. Oznacza to, że doczekamy się go w listopadzie. Dokładny termin poznamy, gdy ujawniona zostanie konkretna data premiery konsoli firmy Microsoft. Dla odmiany, na debiut Plants vs Zombies: Garden Warfare poczekamy do przyszłego roku.

Peggle 2 to kontynuacja casualowej gry logicznej, w której musimy trafić piłką w określoną liczbę zaznaczonych elementów. Prostota rozgrywki okazała się kluczem do osiągnięcia wysokiej grywalności i pierwowzór zyskał wielu zwolenników. Co ciekawe, wciąż nie podano wszystkich platform sprzętowych, na jakich ukaże się Peggle 2. Pierwsza część trafiła na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, DS-a i urządzenia mobilne.