Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 13:05

autor: Adrian Werner

Xbox One - ujawniono listę 23 tytułów startowych

Firma Microsoft opublikowała pełną listę tytułów startowych dla konsoli Xbox One. Ujawniono również, że część z największych tytułów otrzyma na tej platformie ekskluzywną dodatkową zawartość.

Tom Clancy’s The Division w wersji na Xboksa One otrzyma dodatkową ekskluzywną zawartość. - Xbox One - ujawniono listę 23 tytułów startowych - wiadomość - 2013-08-20
Tom Clancy’s The Division w wersji na Xboksa One otrzyma dodatkową ekskluzywną zawartość.

Firma Microsoft rozpoczęła swój udział w tegorocznej edycji targów Gamescom publikując pełną listę produkcji startowych, które towarzyszyć będą premierze Xboksa One. Znalazły się na niej następujące tytuły:

 1. Assassin's Creed IV Black Flag (Ubisoft)
 2. Battlefield 4 (DICE, Electronic Arts)
 3. Call of Duty: Ghosts (Infinity Ward, Activision)
 4. Crimson Dragon (Grounding/Land Ho!, Microsoft Studios)
 5. Dead Rising 3 (Capcom Vancouver, Microsoft)
 6. FIFA 14 (EA Sports, Electronic Arts)
 7. Fighter Within (AMA Ltd., Ubisoft)
 8. Forza Motorsport 5 (Turn 10 Studios, Microsoft Studios)
 9. Just Dance 2014 (Ubisoft Paris, Ubisoft)
 10. Killer Instinct (Double Helix, Microsoft Studios)
 11. LEGO Marvel Super Heroes (TT Games, Warner Bros. Interactive)
 12. Lococycle (Twisted Pixel, Microsoft Studios)
 13. Madden NFL 25 (EA Sports, Electronic Arts)
 14. NBA 2K14 (Visual Concepts, 2K Sports)
 15. NBA LIVE 14 (EA Sports, Electronic Arts)
 16. Need for Speed: Rivals (Ghost Games, Electronic Arts)
 17. Peggle 2 (Popcap, Electronic Arts)
 18. Powerstar Golf (Zoe Mode, Microsoft Studios)
 19. Ryse: Son of Rome (Crytek, Microsoft Studios)
 20. Skylanders: Swap Force (Vicarious Visions, Activision)
 21. Watch Dogs (Ubisoft Montreal, Ubisoft)
 22. Zoo Tycoon (Frontier Developments Ltd., Microsoft Studios)
 23. Zumba Fitness: World Party (Zoë Mode, Majesco)

Podczas Gamescomu odwiedzający targi będą mogli wypróbować większość z tych tytułów. Ponadto pojawią się grywalne wersje kilku produkcji, których premiery nastąpią dopiero w przyszłym roku, w tym Titanfall, Kinect Sports Rivals czy Project Spark.

Wiele z tytułów zmierzających na Xboksa One ukaże się również na PlayStation 4 i pecety. Dlatego Microsoft zadbał o dodatkową zawartość, która nie będzie dostępna na inne platformy. Takie atrakcje pojawią się m.in. w Tom Clancy’s The Division, choć nie zdradzono żadnych konkretów. Ponadto wszystkie DLC do Call of Duty: Ghosts w pierwszej kolejności ukażą się na Xboksa 360 i Xboksa One. O ekskluzywnym trybie Ultimate Team Legends w FIFA 14 pisaliśmy już w odrębnej wiadomości.

Dodatki do Call of Duty: Ghosts trafią wpierw na konsole Microsoftu. - Xbox One - ujawniono listę 23 tytułów startowych - wiadomość - 2013-08-20
Dodatki do Call of Duty: Ghosts trafią wpierw na konsole Microsoftu.

Przypomnijmy, że Xbox One zadebiutuje w listopadzie tego roku w Stanach Zjednoczonych, a w grudniu konsola trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Irlandii, Austrii i Włoszech. Pozostałe kraje będą musiały poczekać do 2014 roku. Warto jednak dodać, że platforma nie zostanie wyposażona w blokadę regionalną, więc nic nie stanie na przeszkodzie, aby ściągnąć ją do Polski z innego kraju.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej