Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 12:35

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

FIFA 14 w zestawie z europejskimi pre-orderami Xbox One [news uaktualniony]

Potwierdzono wcześniejsze doniesienia - FIFA 14 zostanie dołączona za darmo do europejskich pre-orderów Xbox One. Dodatkowo konsola otrzyma ekskluzywny tryb Ultimate Team Legends.

FIFA 14 w zestawie z europejskimi pre-orderami Xbox One [news uaktualniony] - ilustracja #1

W trakcie przeznaczonej wyłącznie dla prasy konferencji Microsoftu rozwiano wszelkie wątpliwości. Do każdego europejskiego pre-orderu Xbox One dołączana będzie darmowa cyfrowa kopia pełnej wersji FIFA 14. Oferta ta ważna jest do wyczerpania zapasów, szanse na objęcie nią polskiej premiery są więc znikome. Ogłoszono także plany wydania zestawu, w którego skład wejdzie FIFA 14 i odświeżony Xbox 360.

Co więcej, zapowiedziano także ekskluzywny dla amerykańskiej konsoli tryb FIFA 14 Ultimate Team Legends, który pozwoli na włączenie do drużyny światowych legend piłki nożnej. Pojawią się między innymi takie nazwiska jak Dennis Bergkamp, Patrick Vieira, czy chociażby sam Pele – wszyscy oni będą mogli występować ramię w ramię ze współcześnie grającymi zawodnikami. Legendy pozyskamy poprzez zakup Złotych Paczek, bądź też za pośrednictwem Rynku Transferowego. Co ważne, klasyczni zawodnicy będą mogli zostać użyci jedynie w specjalnych turniejach.

News Oryginalny

W przeddzień rozpoczęcia targów gamescom do mediów trafiła informacja na temat wspólnego ogłoszenia ze strony Microsoftu i Electronic Arts. Jak dowiedział się serwis MCV, informacją tą ma być dołączenie darmowej kopii FIFA 14 do konsoli Xbox One.

Taki ruch ze strony Microsoftu może stanowić dobre posunięcie w rywalizacji z Sony na rynku europejskim. PlayStation 4, oficjalnie wycenione na 349 funtów brytyjskich (w Polsce cena konsoli wynosi 1790 złotych), jest tańsze od swojego amerykańskiego konkurenta o 80 funtów. Dołączenie za darmo kosztującej 55 funtów FIFA 14 zniweluje w znaczący sposób tę różnicę, czyniąc tym samym z Xbox One wybór równie atrakcyjny dla fanów piłki nożnej. Oficjalna cena konsoli w Polsce wciąż pozostaje nieznana.

Poprzednia odsłona serii, FIFA 13, sprzedała się w liczbie ponad 14 milionów egzemplarzy – z czego trzy miliony nabyli sami Brytyjczycy. Xbox One pojawi się w tym roku jedynie w ośmiu krajach europejskich – nie wiadomo więc, czy Polscy gracze zdążą skorzystać z promocji przy okazji rodzimej premiery konsoli w przyszłym roku.

Przedstawiciele zarówno Microsoftu, jak i Electronic Arts milczą na temat tych rewelacji. Oficjalny komunikat pojawi się zapewne na dzisiejszej konferencji EA, która odbędzie się o godzinie 16:00 – na relację z niej zapraszamy na nasz serwis.

FIFA 14 trafi do Polski 26 września 2013 roku, tradycyjnie z polskim komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza.