Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 12:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fable Legends zapowiedziane. Gra postawi na współpracę 4 osób i zabawę czarnym charakterem

Firma Microsoft zapowiedziała grę Fable Legends na konsolę Xbox One. Tytuł umożliwi zabawę we współpracy z innymi graczami, a także przejęcie kontroli nad czarnym charakterem.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia na temat nowego projektu studia Lionhead. Firma Microsoft zapowiedziała bowiem grę Fable Legends – nową odsłonę popularnej serii, która ukaże się na konsoli Xbox One.

Fable Legends w skrócie:
  • Nowa odsłona popularnej serii gier RPG
  • Tytuł przeznaczony wyłącznie na konsolę Xbox One
  • Udostępni tryb współpracy dla 4 graczy i możliwość pokierowania czarnym charakterem

Z ujawnionych informacji wynika, że akcja nowej części ma miejsce 400 lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszej odsłony serii. Gracz wciela się w jednego z kilku bohaterów i wyrusza na kolejną przygodę do magicznej krainy Albionu. Będzie to pełnoprawna odsłona uznanej serii, która wprowadzi sporo zmian.

Najważniejszą z nich jest współpraca czterech graczy naraz. Oczywiście dostepna ma być także opcja gry w samotności, w tym czasie pozostali herosi sterowani są przez sztuczną inteligencję. Studio stawia na zabawę w co-opie (kilka klas postaci, różne umiejętności, itd.), jednak tego można było się spodziewać, wszak już Fable Heroes oferowało tego typu atrakcje.

Znacznie ciekawsza wydaje się możliwość stanięcia po drugiej stronie barykady - gracz będzie mógł pokierować czarnym charakterem. W tym przypadku rozgrywka nabierze rumieńców, ponieważ zamiast jedną postacią, nawigować będzie się wieloma stworami (podwładni swego pana). Konieczne będzie również zastawianie pułapek, itp.

Niestety więcej informacji na temat Fable Legends nie ujawniono. Prawdopodobnie nie będzie to tytuł startowy konsoli Xbox One, a jego premiera odbędzie się w przyszłym roku, aczkolwiek nie podano żadnego terminu premiery.

Fable Legends ukaże się tylko na konsoli Xbox One.

Fable to seria gier RPG zapoczątkowana w 2004 roku. Do tej pory marka doczekała się trzech głównych odsłon i dwóch spin-offów - Fable Heroes i Fable: The Journey. Ostatnia z wymienionych ukazała się w 2012 roku i była do gry na konsoli z kontrolerem ruchu Kinect. Produkcja zebrała słabe oceny, uzyskując średnią na serwisie Metaritic równą 61 punktom.

Fable Legends umożliwi granie czarnym charakterem.