Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

World of Warplanes - znamy dokładną datę premiery pełnej wersji

W przyszłym miesiącu odbędzie się oficjalna premiera pełnej wersji gry World of Warplanes w Europie i Ameryce Północnej. Studio Wargaming przez ostatnie dwa miesiące trwania beta testów poczyniło duże postępy w procesie produkcji i zbliża się do wypuszczenia końcowego produktu.

Studio Wargaming ogłosiło datę premiery gry World of Warplanes w Europie i Ameryce Północnej. Na oficjalny debiut tej lotniczej produkcji MMO od twórców World of Tanks poczekamy jeszcze nieco ponad miesiąc.

Najwcześniej (25 września) premiera World of Warplanes nastąpi w krajach należących do Wspólnoty Niepodległych Państw (m.in. Białoruś, Rosja i Ukraina). W pozostałej części Europy (w tym także w Polsce) i Ameryce Północnej tytuł zadebiutuje 26 września. Przypomnijmy, że gra będzie dostępna za darmo z systemem opcjonalnych mikropłatności.

Wiele osób zagrało już w World of Warplanes podczas beta testów

„Przez dwa miesiące trwania otwartej bety poczyniliśmy duży postęp. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za uwagi od naszych testerów podczas zamkniętej i otwartej bety. Dzięki nim mogliśmy dopieścić naszą grę i mamy nadzieję, że dostarczymy oszlifowaną i głęboką rozgrywkę wszystkim entuzjastom gier MMO i miłośnikom lotnictwa” – powiedział Oleg Gotynyan, dyrektor rozwoju World of Warplanes.

W beta testach wzięło udział blisko 3 miliony graczy, tocząc ponad 202 miliony bitew. Przy okazji studio Wargaming ujawniło, że na targach gamescom (21-25 sierpnia) w Kolonii odwiedzający będą mogli sprawdzić najnowszą wersję World of Warplanes i mieć szansę na wygranie ekskluzywnych nagród od firm J!NX i Nvidia.

World of Warplanes to lotnicza gra MMO przygotowywana przez studio Wargaming, znane m.in. za sprawą popularnej produkcji World of Tanks. World of Warplanes skorzysta z darmowego modelu z systemem opcjonalnych mikropłatności. Tytuł pozwala zasiąść za sterami jednego z wielu samolotów – poczynając od maszyn wykorzystywanych jeszcze przed II wojną światową, aż po prototypowe modele, które nigdy nie zostały oddane do użytku.