Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 11:00

autor: Adrian Werner

Nadciąga Peggle 2 - premiera jeszcze w tym roku

Na konferencji firmy Electronic Arts ujawniono, że studio PopCap Games pracuje nad Peggle 2, czyli kontynuacją szalenie popularnej gry logicznej z 2007 roku.

Screen z pierwszej części serii. - Nadciąga Peggle 2 - premiera jeszcze w tym roku - wiadomość - 2013-06-11
Screen z pierwszej części serii.

Podczas wczorajszej konferencji firmy Electronic Arts wysłannicy studia PopCap Games skoncentrowali się na zaprezentowaniu strzelanki Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Na sam koniec jeden z członków zespołu poinformował jednak, że trwają prace nad Peggle 2.

Niestety, na razie nie wiadomo praktycznie nic o tym projekcie poza tym, że ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Nie podano nawet platform docelowych. Pierwsza część ukazała się jednak na praktycznie wszystkie możliwe systemy i spodziewamy się, że w przypadku kontynuacji nie będzie inaczej.

Peggle zadebiutowało w lutym 2007 roku na pecetach. Jest to gra logiczna inspirowana automatami pachinko. Zadaniem gracza na każdym poziomie jest trafienie piłką w określoną liczbę zaznaczonych kulek. Cele często ukryte są za przeszkodami, więc aby je zbić trzeba wykorzystywać rykoszety. Trudności rozgrywce dodaje fakt, że zawsze mamy ograniczoną ilość pocisków.

Gra stała się wielkim przebojem. Jej popularność w pewnym momencie była tak duża, że studio Blizzard Entertainment dodało inspirowaną nią mini-gierkę do World of Warcraft. Do dziś Peggle pobrano ponad 50 milionów razy. W 2008 roku ukazała się kolejna odsłona serii zatytułowana Peggle Nights.

  1. Konferencja Electronic Arts na E3 2013