Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWPSwitchPS4PS3PSVXONEiOSAND
Okładka Sparkle Unleashed (WP)

Sparkle Unleashed

Kolejna odsłona zręcznościowych gier logicznych. Zdaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się po ekranie. Tytuł oferuje w sumie ponad 108 poziomów, kilka trybów rozgrywki oraz 18 power-upów.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | połącz trzy elementy

Okładka Sparkle Unleashed (WP)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

16kwi2014

AND WP

17wrz2014

iOS

2cze2015

PS4 PS3 PSV

3cze2015

XONE

25gru2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparkle Unleashed to prosta dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której dopasowujemy do siebie kolorowe kryształki. Producentem i dystrybutorem tytułu jest fińskie studio 10tons od 2003 roku zajmujące się tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Produkcja jest już trzecią częścią cyklu Sparkle; pierwsza część zadebiutowała w 2013 roku, a druga w 2014. Obie trafiły na prawie wszystkie współczesne platformy sprzętowe, zarówno komputery PC, jak i konsole oraz urządzenia mobilne.

Rozgrywka

Kampania składa się z ponad 108 poziomów o rosnącym stopniu trudności. Zasady rozgrywki są jasne dla osób, które choć raz zetknęły się z podobnymi grami i nie różnią się znacząco od tego co oferowały poprzednie odsłony cyklu. W centrum ekranu znajduje się okrągła wyrzutnia kryształów, którą kontrolujemy za pomocą gałki analogowej. Sporą nowością w Sparkle Unleashed jest możliwość bezpośredniego sterowania działem i poruszania nim po dolnej krawędzi planszy. Na polu gry wyznaczona jest trasa, po której w sznurze przesuwają się kryształki zła zmierzając w stronę jednego lub kilku otworów. Jeżeli w sznurze znajdą się obok siebie trzy kamienie o takiej samej barwie, ulegają one zniszczeniu. Wystrzeliwując kolorowe kamienie z działa musimy zniszczyć cały przesuwający się łańcuch zanim wpadnie do wspomnianego otworu. Pomocne w tym zadaniu okaże się 18 różnego rodzaju power-upów, które zdobywamy w trakcie zabawy. Tytuł posiada trzy tryby: kampanię, survival oraz challenge. W pierwszym z nich przechodzimy następujące po sobie poziomy. Drugi sprawdza naszą zręczność i szybkość, stopniowo zwiększając w trakcie rozgrywki poziom trudności. W ostatnim trybie nabijamy punkty w ograniczonym czasie. Twórcy wprowadzili również kilka poziomów trudności, które zadowolą nawet najbardziej zagorzałych fanów oraz weteranów cyklu.

Kwestie techniczne

Oprawa gry jest bardzo prosta i nie uległa praktycznie żadnym zmianom w porównaniu do dwóch pierwszych odsłon Sparkle. Jak wcześniej, monotonna grafikę urozmaicają różnorodne tła oraz efekty specjalne, towarzyszące wybuchom oraz używaniu power-upów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sparkle Unleashed

Wymagania wiekowe Sparkle Unleashed

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
PS3
PSV
XONE
iOS
AND
WP
Switch