Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4iOSWPPCPSVSwitchPS3XONEAND
Okładka Sparkle 2 (PS4)

Sparkle 2

Zręcznościowa gra logiczna, w której poszukujemy pięciu magicznych kluczy. Naszym zadaniem jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się przez ekran.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | połącz trzy elementy

Okładka Sparkle 2 (PS4)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

20cze2013

WP

25wrz2013

iOS

8sty2014

AND

20maj2014

PSV PS4

26lis2014

PS3

1cze2015

PC

27sty2016

XONE

28wrz2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparkle 2 to nieskomplikowana dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której dopasowujemy do siebie kolorowe kryształki. Producentem i dystrybutorem tytułu jest fińskie studio 10tons od 2003 roku zajmujące się tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Pierwsza część gry ukazała się na komputerach PC oraz konsoli PS Vita w 2013 roku.

Tytuł posiada kampanię składającą się z ponad 90 poziomów o rosnącym poziomie trudności. W trakcie jej trwania gracze muszą odnaleźć 5 magicznych kluczy, które zostały rozrzucone po świecie. Według opowieści otwierają one drogę do tajemniczego i wyjątkowo wartościowego skarbu. W trakcie rozgrywki zostaniemy uraczeni krótkimi przerywnikami fabularnymi, wzbogaconymi o aktorską narrację.

Zasady rozgrywki będą jasne dla osób, które choć raz zetknęły się z podobnymi grami. W centrum ekranu znajduje się okrągła wyrzutnia kryształów, którą kontrolujemy za pomocą ekranu dotykowego. Wokół planszy prowadzi trasa, po której w sznurze przesuwają się kryształki zła, zmierzając w stronę jednego lub kilku otworów. Jeżeli w sznurze znajdą się obok siebie trzy kamienie o takiej samej barwie, ulegają one zniszczeniu. Wystrzeliwując kolorowe kryształy z działa, musimy zniszczyć cały przesuwający się łańcuch, zanim wpadnie do wspomnianego otworu. Pomocne okażą się w tym także różnego rodzaju power-upy zdobywane w trakcie zabawy. Tytuł posiada trzy tryby: kampanię, survival oraz challenge. W pierwszym z nich przechodzimy następujące po sobie poziomy. Drugi sprawdza naszą zręczność i szybkość, stopniowo podnosząc w trakcie rozgrywki poziom trudności. W ostatnim trybie nabijamy punkty w ograniczonym czasie.

Oprawa gry jest bardzo prosta i nie uległa praktycznie żadnym zmianom w porównaniu do pierwszego Sparkle. Monotonną grafikę urozmaicają jednak różnorodne tła oraz efekty specjalne, towarzyszące wybuchom oraz używaniu power-upów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Sparkle 2

Klasyfikacja PEGI Sparkle 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSV
PS4
PS3
PC
iOS
AND
WP
XONE
Switch