Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka TOXIKK. (PC)

TOXIKK. PC

Wyprodukowana przez niemieckie studio Reakktor Media strzelanina z gatunku Arena FPS, nawiązująca do klasycznych gier tego typu z lat 90. ubiegłego wieku. Akcja gry TOXIKK.

Akcji | FPP | FPS | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka TOXIKK. (PC)

producent: Reakktor Media

wydawca: Reakktor Media

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9września2016

9września2016

pudełko PL

TOXIKK. to gra z gatunku Arena FPS, wyprodukowana przez niemieckie studio Reakktor. Akcja tytułu rozgrywa się w XXII wieku, po globalnym kryzysie energetycznym, który sprawił, że świat przestał być rządzony przez polityków poszczególnych państw. Władzę przejęły wielkie korporacje i kartele, z których wyłoniły się dwie frakcje – EXOCOM, powstałe z połączenia kilku europejskich i amerykańskich firm, oraz DRAYOS, założone z inicjatywy rosyjskiego oligarchy Dmitrija Drayosa. Walczą one o EDEN – odkryty niedawno minerał, który może doprowadzić do rozwiązania problemów z energią. Żadna ze stron nie chce jednak utracić sowiej pozycji w świecie, w związku z czym toczą one brutalne walki o wszystkie zasoby EDEN-u. Gracz wciela się w najemnika, pracującego dla jednej z korporacji.

Rozgrywka w TOXIKK. przypomina połączenie gier Unreal Tournament i Halo. Chętni toczą boje na dwóch rodzajach map - Classic i Massive. W pierwszym przypadku średniej wielkości lokacje pozwalają na szybką rozgrywkę dla maksymalnie 8 graczy. W drugim przypadku skupiono się na bardziej strategicznym podejściu do zabawy, w której bierze udział 16 osób, walczących na większych mapach, przy wykorzystaniu pojazdów, w tym hoverbike’ów.

Twórcy udostępnili dziewięć rodzajów unikalnych broni, posiadających możliwość strzelania na dwa sposoby. Na początku zabawy dysponujemy jednak tylko atakiem wręcz oraz pistoletem – pozostałe narzędzia mordu znajdujemy na mapie. Zabawa jest szybka, zręcznościowa i liczą się w niej wyłącznie umiejętności gracza, który musi pozostawać w ciągłym ruchu, wykonywać uniki oraz korzystać z podwójnego skoku.

W produkcji zastosowano system dostosowywania bohaterów, ale jest on czysto kosmetyczny, by każda osoba miała identyczne szanse na wygraną. Postacie zdobywają również doświadczenie i wchodzą na kolejne poziomy, ale nie ma to wpływu na nasze możliwości i służy tylko do dobierania przeciwników.

TOXIKK. pozwala także na tworzenie własnych map, postaci i skórek, które umieszczane są specjalnym miejscu, w którym inni gracze głosują na najlepsze projekty. Całość działa w oparciu o technologię Unreal Engine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI TOXIKK.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe TOXIKK.

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/ AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/512 MB Radeon HD4870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows XP
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7570 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 8
Oldskulowy FPS TOXIKK. od teraz także w darmowej wersji
Oldskulowy FPS TOXIKK. od teraz także w darmowej wersji

wiadomość12 września 2016

Gra TOXIKK. wyszła przedwczoraj z fazy wczesnego dostępu i przy tej okazji twórcy udostępnili jej darmową wersję. Oferuje ona mniejsze możliwości niż płatne wydanie, jednak zmiany te nie wpływają na samą rozgrywkę.

TOXIKK. - Techland wydał w Polsce nieukończoną wersję gry [news zaktualizowany]
TOXIKK. - Techland wydał w Polsce nieukończoną wersję gry [news zaktualizowany]

wiadomość21 lipca 2015

Firma Techland wypuściła wczoraj na polski rynek strzelankę TOXIKK. Niestety tytuł cały czas znajduje się w Steam Early Access, a na pudełku z grą nie widnieje stosowna informacja, że mamy do czynienia z nieukończonym produktem.

TOXIKK - zapowiedziano klasyczną grę Arena FPS, miks Halo i Unreal Tournament
TOXIKK - zapowiedziano klasyczną grę Arena FPS, miks Halo i Unreal Tournament

wiadomość3 sierpnia 2014

Niemieckie studio Reakktor ujawniło strzelankę typu Arena FPS hołdującą starym przedstawicielom tego gatunku. Zabawa polegać ma na zmaganiach w multiplayerze, w których liczyć mają się tylko umiejętności graczy. Projekt ukaże się w tym roku w ramach Steam Early Access.