Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2015, 14:23

autor: Góral

TOXIKK. - Techland wydał w Polsce nieukończoną wersję gry [news zaktualizowany]

Firma Techland wypuściła wczoraj na polski rynek strzelankę TOXIKK. Niestety tytuł cały czas znajduje się w Steam Early Access, a na pudełku z grą nie widnieje stosowna informacja, że mamy do czynienia z nieukończonym produktem.

TOXIKK. to klasyczny Arena FPS. - TOXIKK. - Techland wydał w Polsce nieukończoną wersję gry [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-07-21
TOXIKK. to klasyczny Arena FPS.

AKTUALIZACJA:

Otrzymaliśmy sprostowanie z firmy Techland. Okazało się, że winowajcą całego zamieszania jest opóźnienie premiery przez dewelopera i zły projekt okładki przedstawiany przy promowaniu TOXIKK. Finalna wersja pudełka (zamieszczamy ją poniżej) zawiera stosowne oznaczenie, informujące, że nie jest to ukończona wersja.

„Finalne pudełko prezentuje się tak, jak w załączeniu – z naklejką „GRA W EARLY ACCESS” zamieszczoną na froncie, wyraźnie sugerującą, że nie jest to pełna, premierowa wersja gry. Dotyczy to wszystkich krajowych sklepów detalicznych i sieci sprzedaży bez wyjątków; jeżeli ktoś spotka się z TOXIKK. bez tego oznaczenia, będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o tym fakcie” – napisano w przesłanym oświadczeniu.

Dodatkowo wyjaśniono, że:

„Tytuł miał premierę w Stalowej Serii w cenie 49,90 zł – warto zauważyć, że jest to cena wyraźnie niższa, niż Early Access zakupiony na Steam (18,99 Euro), a przy tym gra wydana jest w ekskluzywnym steelboxie. Oczywiście po premierze finalnej wersji TOXIKK., każdy, kto nabył grę w Stalowej Serii, uzyska dostęp do pełnoprawnej wersji TOXIKK.”

Ostateczna wersja okładki gry TOXIKK.
Ostateczna wersja okładki gry TOXIKK.

Wczoraj miała miejsce oficjalna polska premiera PC-towej strzelanki TOXIKK., którą na rodzimym rynku dystrybuuje firma Techland. Niby nic szczególnego, tylko problemy leży w tym, że tak naprawdę projekt nie jest jeszcze ukończony i w sklepie Steam sprzedawany jest od kilku miesięcy w ramach wczesnego dostępu. Aktualnie oferowany jest w wersji 0.88, która ukazała się pod koniec czerwca. Na pudełku z grą nie widnieje jednak żadna informacja, że mamy do czynienia z niedokończonym produktem. Postanowiliśmy więc zapytać Techland, jakim cudem wydał u nas w kraju ten tytuł. Póki co, nie otrzymaliśmy oświadczenia w tej sprawie, ale zaktualizujemy niniejszą wiadomość, gdy tylko dystrybutor zdecyduje się ustosunkować do całej sprawy.

TOXIKK. w skrócie:
  • Gatunek: Arena FPS
  • Deweloper: Reakktor
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 22 stycznia 2015 (Steam Early Access)

TOXIKK. zostało zapowiedziane w sierpniu 2014 roku. Jest to Arena FPS, nawiązujący do starszych strzelanek pokroju Unreal Tournament. Zabawa nastawiona jest więc na emocjonujące, szybkie pojedynki, w których liczą się przede wszystkim umiejętności graczy.

Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości, po wielkim kryzysie energetycznym, przez który władzę na świecie przejęły mega korporacje i kartele. Z nich wyłoniły się frakcje EXOCOM oraz DRAYOS, walczące ze sobą o zasoby minerału EDEN.

Za projekt odpowiada założone w 1991 roku niemieckie studio Reakktor, znane m.in. z serii Neocron.

TOXIKK. - Techland wydał w Polsce nieukończoną wersję gry [news zaktualizowany] - ilustracja #4