Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2016, 09:32

Oldskulowy FPS TOXIKK. od teraz także w darmowej wersji

Gra TOXIKK. wyszła przedwczoraj z fazy wczesnego dostępu i przy tej okazji twórcy udostępnili jej darmową wersję. Oferuje ona mniejsze możliwości niż płatne wydanie, jednak zmiany te nie wpływają na samą rozgrywkę.

AKTUALIZACJA: Strona internetowa gry TOXIKK. na platformie Steam została zaktualizowana – od teraz możecie za jej pośrednictwem (a nie przez SteamDB) pobierać darmową edycję produkcji studia Reakktor. Przy okazji wyjścia z fazy wczesnego dostępu deweloperzy obniżyli także o 20% cenę płatnej wersji tytułu – do 19 września kupicie go za 11,99 euro, czyli około 52 złote.

Niemieckie studio Reakktor co prawda twierdzi, że gry FPS w połączeniu z modelem free-to-play nie dają w efekcie niczego dobrego – ale mimo to wypuściło darmową wersję swojej najnowszej strzelanki TOXIKK. Możecie ją pobrać pod tym adresem – wystarczy kliknąć w zielony przycisk „Free” w prawym górnym rogu. Nie oznacza to oczywiście, że tytuł w całości przechodzi na model bezpłatny. Podstawowa wersja gry dalej jest dostępna na Steamie i oferuje więcej możliwości, niż ta darmowa.

Po ponad półtora roku TOXIKK. opuściło wczesny dostęp i doczekało się bezpłatnej wersji. - Oldskulowy FPS TOXIKK. od teraz także w darmowej wersji - wiadomość - 2016-09-13
Po ponad półtora roku TOXIKK. opuściło wczesny dostęp i doczekało się bezpłatnej wersji.

Co jednak ważne, różnice te nie dotyczą samej rozgrywki. Niezależnie od tego, czy kupiliście dzieło Reakktor, czy też chcecie je wypróbować bez płacenia, otrzymacie te same bronie oraz modyfikatory. Posiadacze darmowej wersji będą też mogli figurować w rankingach. Ograniczona zostanie z kolei lista map, a przez to także pojazdów oraz osiągnięć. Bezpłatna edycja nie oferuje również udziału w głosowaniach na kolejną mapę po zakończonym meczu, przeglądarki serwerów (a więc i możliwości dołączania do jakichkolwiek serwerów poza oficjalnymi), edytora poziomów, zawartości fanowskiej ze Steam Workshop oraz personalizowania swojej postaci.

Trzeba przyznać, że niemieccy deweloperzy całkiem nieźle poradzili sobie z połączeniem darmowej i płatnej wersji gry. Może za sprawą tej aktualizacji więcej osób wypróbuje projekt, który, choć przesiedział na etapie wczesnego dostępu aż 20 miesięcy (łatka z numerem 1.0 pojawiła się dopiero przedwczoraj), nadal może poszczycić się naprawdę dobrymi ocenami – 83% recenzji na Steamie jest pozytywnych. Z drugiej strony, wydanie bezpłatnej edycji może być próbą ratowania TOXIKK., który w ostatnich miesiącach cieszy się coraz mniejszą popularnością.

Czy darmowa edycja TOXIKK. przywróci nieco życia na serwery? - Oldskulowy FPS TOXIKK. od teraz także w darmowej wersji - wiadomość - 2016-09-13
Czy darmowa edycja TOXIKK. przywróci nieco życia na serwery?

Przypomnijmy, że dzieło studia Reakktor (twórcy futurystycznego MMORPG Neocron) to oldskulowy FPS, projektowany wyłącznie z myślą o PC, inspirowany grami z końcówki lat 90., takimi jak Unreal Tournament czy Quake III: Arena. Rozgrywka jest więc bardzo szybka i skupiona wyłącznie na umiejętnościach graczy – nie ma więc ulepszeń do broni, drzewek rozwoju czy wzrastających statystyk. Produkcja oferuje też dwa warianty zabawy: albo na mniejszych mapach dla ośmiu osób, albo na większych, gdzie bawić może się do szesnastu zawodników. Na tych drugich pojawiają się także pojazdy – zarówno lądowe, jak i latające.

  1. Oficjalna strona internetowa gry TOXIKK.
  2. Gra TOXIKK. w serwisie Steam
  3. Pobierz darmową wersję gry TOXIKK.