Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCPS4
Okładka Boundless (PC)

Boundless

Utrzymana w klimatach fantasy sandboksowa gra MMO z elementami survivalu, za której powstanie odpowiada studio Wonderstruck Games.

RPG | FPP | fantasy | MMORPG | sandbox | funkcje cross-platform | indie | crafting | RPG akcji

Okładka Boundless (PC)

data premiery gry:

11wrz2018

PC PS4

Boundless to wydany na platformę PS4 i PC sieciowy sandbox utrzymany w klimacie fantasy. Projekt opracowało studio Wonderstruck Games, znane z takich pozycji jak The Marvellous Miss Take czy Polycraft. Warto wspomnieć, że początkowo gra funkcjonowała pod tytułem Oort Online i jej wczesna wersja trafiła do sprzedaży na PC w 2014 roku. Potem autorzy rozpoczęli także prace nad konwersją na konsole i jednocześnie kontynuowali rozwój pierwotnej edycji. Aby ponownie rozbudzić zainteresowanie tą pozycją podjęto decyzję o przemianowaniu jej na Boundless.

Mechanika

W Boundless gracze mogą zwiedzić spory zestaw różnorodnych światów, połączonych za pomocą magicznych portali. Gra oferuje pełną swobodę wyboru aktywności. Możemy zostać m.in. myśliwym, odkrywcą, budowniczym, handlarzem oraz wojownikiem. Produkcja posiada także opcjonalną warstwę fabularną, w ramach której szukamy artefaktów po wymarłej cywilizacji Oort i spróbujemy dowiedzieć się, co doprowadziło do upadku tej bardzo zaawansowanej technologicznie rasy. Ponadto mamy okazję zmierzyć się z frakcją potężnych strażników, jak również stoczyć bitwy z gigantycznymi inteligentnymi fortecami znanymi jako Tytani.

Wszystkie światy są generowane proceduralnie i każdy z nich oferuje inną geografię, klimat, surowce oraz faunę. Niektóre napotkane istoty są bezbronne, podczas gdy inne spróbują na nas zapolować. W Boundless nie zabrakło także systemu craftingu. Zgromadzone surowce pozwalają nam skonstruować różnorodne obiekty, poczynając od niewielkich przedmiotów aż po wielkie budowle.

Wydane na platformę PS4 i PC Boundless kładzie duży nacisk na aspekt MMO. Cały system połączonych krain jest jednym stałym uniwersum, zmieniającym się na skutek działań i decyzji tysięcy graczy. Sami użytkownicy napędzają tutaj wirtualną ekonomię i nie brakuje także licznych misji oraz wyzwań wymagających kooperacji. Współpracę ułatwia system tworzenia gildii, które mogą zajmować się m.in. handlem, pracami budowlanymi oraz eksploracją niebezpiecznych rejonów w poszukiwaniu artefaktów i surowców.

Dodatkową atrakcją jest opcja tworzenia własnych światów. Sami wybieramy większość ich elementów, poczynając od klimatu i ukształtowania terenu aż po kolor zachodzącego słońca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 165,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Boundless

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Boundless

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon R7 250 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10 64-bit

Boundless – gra była dostępna w sprzedaży od roku pod innym tytułem
Boundless – gra była dostępna w sprzedaży od roku pod innym tytułem

wiadomość28 października 2015

Boundless, a więc zapowiedziany podczas wczorajszej paryskiej konferencji Sony widowiskowy klon Minecrafta, jest dostępny w sprzedaży na komputerach PC od prawie roku w programie wczesnego dostępu na Steamie. Przez ten czas gra była jednak dystrybuowana pod innym tytułem – Oort Online.

Sandbox Boundless zmierza na pecety i PlayStation 4
Sandbox Boundless zmierza na pecety i PlayStation 4

wiadomość27 października 2015

Podczas konferencji firmy Sony na Paris Games Week zaprezentowano nowy zwiastun Boundless, czyli sieciowego sandboksa od autorów The Marvellous Miss Take.

Oort Online - twórcy Fable II i Black & White 2 zapowiedzieli sandboksowe MMO
Oort Online - twórcy Fable II i Black & White 2 zapowiedzieli sandboksowe MMO

wiadomość4 sierpnia 2014

Twórcy ze studia Wonderstruck, założonego przez byłych pracowników Lionhead i Electronic Arts, zapowiedzieli swój nowy projekt - Oort Online. Ma to być produkcja przypominająca słynnego Minecrafta. W związku z tym naszym zadaniem będzie przetrwanie w proceduralnie generowanym świecie, zbudowanym z wokseli.

PC
PS4