Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2014, 17:05

autor: Góral

Oort Online - twórcy Fable II i Black & White 2 zapowiedzieli sandboksowe MMO

Twórcy ze studia Wonderstruck, założonego przez byłych pracowników Lionhead i Electronic Arts, zapowiedzieli swój nowy projekt - Oort Online. Ma to być produkcja przypominająca słynnego Minecrafta. W związku z tym naszym zadaniem będzie przetrwanie w proceduralnie generowanym świecie, zbudowanym z wokseli.

Brytyjskie studio Wonderstruck, założone przez byłych pracowników Lionhead i Electronic Arts, współpracujących wcześniej m.in. przy Fable II i Black & White 2, ujawniło swój nowy projekt. Oort Online będzie grą z gatunku MMO, osadzoną w sandboksowym, proceduralnie generowanym świecie, zbudowanym z wokseli. Produkcja, przypominająca kultowego już Minecrafta, dostępna jest w ramach wczesnego dostępu na oficjalnej stronie. By już dziś dołączyć do zabawy, należy wpłacić przynajmniej 95 dolarów. Jeżeli jednak się Wam nie śpieszy, to możecie skorzystać także z innych, tańszych, ofert, zapewniających dostęp do przyszłych wersji alfa, beta oraz pełnej edycji, która ma ukazać się na komputerach PC pod koniec 2015 roku.

Oort Online przypomina słynnego Minecrafta. - Oort Online - twórcy Fable II i Black & White 2 zapowiedzieli sandboksowe MMO - wiadomość - 2014-08-04
Oort Online przypomina słynnego Minecrafta.
Oort Online w skrócie:
  • Gatunek: sandbox MMO
  • Deweloper: studio Wonderstruck
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: końcówka 2015 roku

Głównymi założeniami Oort Online będzie eksploracja oraz budowanie. Twórcy udostępnią wiele światów z unikatowymi środowiskami, pomiędzy którymi będziemy mogli podróżować, używając portali. Wszystko to w poszukiwaniu odpowiednich surowców, służących nie tylko do tworzenia nowych rzeczy i budowli, ale także do handlowania z innymi graczami.

W każdym zakątku uniwersum gry, oprócz innych osób, spotkamy także naszych wrogów, ochrzczonych mianem The Protectors, z którymi będziemy walczyć wytworzoną przez siebie bronią. Oprócz tego możliwe ma być tworzenie i dołączanie do grup przyjaciół. Dzięki temu zmierzymy się z potężnymi Tytanami. Wygrane bitwy zapewnią nam łupy oraz doświadczenie, które przełoży się na nasze możliwości bojowe. Oprócz toczenia starć ze sztuczną inteligencją, nie zabraknie również walk z innymi graczami oraz tworzenia gildii.

Kolejnym ważnym aspektem Oort Online ma być budowanie własnych baz, do których będzie można zapraszać znajomych, dołączać swój teren do ziem innych osób, tworzyć portale łączące naszą krainę z innymi, itd. Oczywiście koniecznym ma być także jej ochrona przed napastnikami.

W kwestii budowania nie będzie żadnych ograniczeń. Twórcy zapewniają, że możliwym ma być stworzenie niemal wszystkiego, co wpadnie nam do głowy. Całość działać ma w oparciu o autorską technologię Beautiful Voxel Engine, pozwalającą twórcom na generowanie zróżnicowanych światów.

Jak to wszystko wygląda w akcji, obejrzycie na powyższych nagraniach wideo. Warto także rzucić okiem na poniższe screeny, a jeżeli zdecydujecie się już teraz zainwestować blisko 100 dolarów na wczesną wersję, to pamiętajcie, że obecnie twórcy zalecają PC-ta z procesorem Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz kartą grafiki obsługującą biblioteki DirectX 9.

Oort Online działać ma w oparciu o technologię Beautiful Voxel Engine. - Oort Online - twórcy Fable II i Black & White 2 zapowiedzieli sandboksowe MMO - wiadomość - 2014-08-04
Oort Online działać ma w oparciu o technologię Beautiful Voxel Engine.