Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Black & White 2 (PC)

Black & White 2 PC

Kontynuacja oryginalnej gry strategicznej Petera Molyneux, oferującej graczom możliwość zabawy w boga. Akcja Black & White 2 osadzona została w tym samym świecie co pierwowzór, a naszym zadaniem jest ponownie sprawowanie boskiej władzy nad wybranym plemieniem wyznawców.

Strategiczne | fantasy | RTS | zabawa w boga

PC Windows
Okładka Black & White 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7października2005

14października2005

pudełko PL

Black & White 2 to kontynuacja przebojowego tytułu zespołu Lionhead Studios, którego pomysłodawcą był legendarny Peter Molyneux. Akcja sequela rozgrywa się w tym samym świecie co cześć pierwsza – wracamy na wyspę, aby jako jeden z bogów sprawować władzę nad swoją nacją. Druga część jest grą znacznie bardziej zorientowaną na walkę, jednocześnie skonstruowaną tak, aby osoby, które nie miały styczności z częścią pierwszą mogły sobie dać radę. To czy zdecydujemy się na wypowiedzenie wojny czy też na rozwiązania pokojowe względem pozostałych plemion zależy wyłącznie od nas. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie militarne, będziemy zmuszeni do budowy armii, likwidacji wrogich plemion, obrony własnych miast, itp.

W Black & White 2 nadal główną rolę odgrywają chowańce, które musimy sobie odpowiednio „wychować”. Są one znacznie inteligentniejsze aniżeli te z części pierwszej i można je wykorzystywać do bardziej skomplikowanych zadań. Znacznym ulepszeniom poddano oprawę graficzną i dźwiękową, a także poprawiono nieco interfejs użytkownika.

 • Cała gama cudów, w tym destrukcyjne trzęsienia ziemi oraz wulkany, z których spływają rzeki palącej lawy.
 • Ogromne bitwy z udziałem setek ludzi i różnych machin wojennych.
 • Szereg odmiennych chowańców, w tym całkowicie nowych oraz znanych już z części pierwszej jak: Małpa, Krowa czy Lew.
 • Wynajdywanie i tworzenie nowych typów broni, począwszy od mieczy przez łuki, a na potężnych machinach oblężniczych kończąc.
 • Pełna kontrola nad rozwojem podległej nacji, budowa różnych budynków, w tym domów, farm, fontann, ogrodów, magazynów czy gilotyn, a nawet umocnień jak wały, czy mury obronne.
 • Jedenaście różnych wysp, na których toczy się akcja.
 • Możliwość wykorzystania różnych przedmiotów przy wychowywaniu chowańca, w tym pejczów, piór, patyków i pałek. Można też zaprojektować swoje własne narzędzia.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 4 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2503 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Black & White 2

Klasyfikacja PEGI Black & White 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black & White 2

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.6 GHz
 • 512MB RAM
 • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 3.5 GB HDD
 • Windows 2000/XP
Black & White 2 - recenzja gry
Black & White 2 - recenzja gry

Recenzja 24 października 2005, 10:01

Twórcy gry podkreślają sposobność podejmowania decyzji moralnych. W grze stworzono ich imponującą ilość. Tylko od gracza zależeć będzie, którą drogę obierze: dobra czy zła – nasza osobowość określana jest na podstawie czynów, nic nie zostaje ustalone z góry. Jeśli z początku starałeś się być okrutny, nic nie stoi na przeszkodzie, by później to zmienić, choć pociąga to za sobą pewne logiczne konsekwencje, jak brak rozwinięcia odpowiednich zdolności u chowańca. Każde działanie na mapie natychmiast zostanie przyporządkowane danej osobowości. Jeśli rzucisz kamieniem w dom i tym samym go zniszczysz, współczynnik dobroci zmaleje – tak samo z uzdrawianiem ludzi czy z przyjmowaniem pod swój ‘dach’ obcych ludów, co pomniejsza zło.