Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 28 czerwca 2022, 11:40

Black and White 2 Redux - nowa wersja moda gruntownie odświeżającego klasyczną strategię

Ukazała się wersja 1.8 modyfikacji Black & White 2 Redux, czyli projektu gruntownie odświeżającego klasyczną strategię studia Lionhead.

W tym roku minie siedemnaście lat od premiery Black and White 2. Raczej nie ma szans na wskrzeszenie tej marki przez firmę Electronic Arts, co jest tym tragiczniejsze, że na rynku nie ma godnych uwagi duchowych spadkobierców tej perełki. Na szczęście grę przy życiu utrzymuje fanowski projekt Black & White 2 Redux, który właśnie doczekał się nowej wersji.

Modyfikacja gruntownie odświeża i rozbudowuje grę. Kampania wzbogaciła się o nowe terytoria, wprowadzono rozgrywki typu skirmish oraz dodatkowe poziomy trudności. Rozszerzono także listę jednostek, budynków oraz magicznych bestii, usunięto błędy i ulepszono balans rozgrywki.

  1. Black & White 2 Redux - pobierz mod z naszego FTP (udostępniamy go za zgodą autorów)
  2. Black & White 2 Redux - oficjalna strona projektu
Black and White 2 Redux - nowa wersja moda gruntownie odświeżającego klasyczną strategię - ilustracja #1
Nowa wersja moda oznaczona została numerem 1.8.

Aktualizacja odświeża mapy, dodając do nich nowe detale, a nawet całe sekcje (np. wyspę widoczną powyżej). Ulepszono również sztuczną inteligencję, tak aby była mniej przewidywalna, a jej kod bardziej stabilny – wcześniej problemy z AI były jednym z głównych powodów zawieszania się gry. Wprowadzono także znany z pierwszego Black and White system pozwalający przenosić ludność i surowce z jednego terytorium na inne.

Przypomnijmy, że B&W 2 ukazało się w październiku 2005 roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC. W 2006 r. ukazał się pierwszy i jedyny dodatek w postaci Black & White 2: Battle of The Gods

  1. Black & White 2 - recenzja gry
  2. Black & White 2 - poradnik do gry
  3. Black & White 2: Wojny Bogów - poradnik do gry