Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Black & White 2: Battle of The Gods (PC)

Black & White 2: Wojny Bogów PC

Black & White 2: Battle of The Gods

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do RTS-a Black & White 2. Wprowadza m.in. zupełnie nowego Chowańca, dwie premierowe krainy, cztery niewidziane wcześniej cuda i sześć wyzwań. Od nowa napisano też sztuczną inteligencję. Do działania dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Black & White 2.

Strategiczne | fantasy | RTS | zabawa w boga

PC Windows
Okładka Black & White 2: Battle of The Gods (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24kwietnia2006

28kwietnia2006

pudełko PL

Black & White 2: Wojny Bogów to pierwszy, oficjalny dodatek do gry strategicznej Black & White 2 – produktu firmy Lionhead Studios, wydanego przez koncern Electronic Arts.

W fantastycznej krainie Eden pojawiło się nowe zagrożenie. Jest nim wrogie bóstwo, które zostało powołanie do życia dzięki poczynaniom Azteckich kapłanów. Przedstawiciele tej cywilizacji od dawien dawna składali ogromną liczbę ofiar z ludzi i wreszcie doczekali się boskiej interwencji. Na nieszczęście dla gracza, przybysz postanowił zadomowić się w podbitej przez niego krainie i przejąć jego wyznawców. Nadszedł czas starcia, w którym zwycięzca weźmie wszystko, a przegrany na zawsze zostanie wygnany z Edenu.

Jak zwykle autorzy gry postawili na pełną swobodę działań w kwestii wykonywania kolejnych zadań. Zwalczając nikczemnego przeciwnika, gracz może nie tylko wykonywać dobre uczynki, ale również przejść na stronę zła. Bez względu na to, który wariant rozgrywki obierze, musi raz na zawsze pozbyć się zagrożenia ze strony wroga.

W Wojnach Bogów udostępniono zupełnie nowego Chowańca, dwie premierowe krainy, cztery niewidziane wcześniej cuda i sześć wyzwań. Oprócz tego autorzy pokusili się o napisanie od nowa systemu sztucznej inteligencji, który pozwoli komputerowemu przeciwnikowi na jeszcze lepszą kontrolę nad swoim wojskiem. Wróg dysponuje tu dwoma nowymi armiami oraz bestiami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 516 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Black & White 2: Wojny Bogów

Klasyfikacja PEGI Black & White 2: Wojny Bogów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black & White 2: Wojny Bogów

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Black & White 2: Wojny Bogów - recenzja gry
Black & White 2: Wojny Bogów - recenzja gry

Recenzja 30 maja 2006, 10:57

Twórcy gry zapowiadali, że wraz z dodatkiem nasz oponent zostanie wyposażony w lepszą inteligencję, a jego zachowanie i sposób prowadzenia działań militarnych znacząco się poprawią. Biorąc pod uwagę, iż ten aspekt gry w podstawowej wersji kulał, spodziewałem się dużej zmiany na lepsze. Po raz kolejny z zapowiedzi się nie wywiązano, a zamiast napisać nowy system, stary został przepisany. Nieprzyjaciel i jego poczynania wciąż nie zachwycają, nadal nieudolnie prowadzi on oddziały wojskowe, a broniąc własnych miast popełnia mnóstwo błędów. Gdyby nie fakt, iż nadzwyczajnie szybko potrafi zregenerować poległych żołnierzy, jego unicestwienie nie przysporzyłby większych problemów. Podczas gdy w Twoim mieście czas oczekiwania na narodziny nowych mieszkańców płci męskiej wymaga sporej cierpliwości, u nieprzyjaciela odbywa się w niebywale szybkim tempie. Ociera się to o oszustwo komputera, gdyż jego miasta są często słabo zurbanizowane, co uniemożliwiłoby utrzymanie takiej liczby oddziałów.