Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Genesia (PC)

Ultimate Domain PC

Genesia

Gra strategiczna w której zadaniem gracza będzie zbudować od podstaw opływające w luksusy królestwo, zbudować armię i zniszczyć konkurencję, zanim ta położy łapska na siedmiu magicznych kryształach.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Genesia (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja1993

10lutego1994

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra strategiczna w której stajesz na czele niewielkiej grupy kolonistów. Zadanie jest proste: wykorzystując potencjał drzemiący w Twoich podwładnych i kierując ich do rozmaitych prac, musisz stworzyć opływającą w luksusy osadę, która stanie w szranki ze zlokalizowanymi tuż obok innymi skupiskami ludzi. Jeśli natomiast dyplomacja zawiedzie i wszystko wskazywać będzie na to, że ekspansja nie ma szans odbyć się pokojowo, musisz sięgnąć po miecz i nim utorować sobie drogę do zwycięstwa.

Pod niektórymi względami, Genesia przypomina niegdysiejszy hit Blue Byte, zatytułowany The Settlers. Podobnie jak tam, zaczynasz budowę królestwa od zera nie posiadając jakiegokolwiek zaplecza produkcyjnego i do wszystkiego musisz dochodzić długą i ciężką pracą Twoich podwładnych. Zasadniczą różnicą pomiędzy obiema produkcjami jest natomiast to, że Twoje działania są ograniczone trwającymi kilka minut turami oraz znacznie większa w Genesii zależność pomiędzy kolejnymi przedstawicielami społeczeństwa. Kolejnym istotnym elementem wyróżniającym produkt Microids od reszty podobnych programów jest także to, iż wszystkich mieszkańców królestwa możemy przypisać do konkretnych zadań i w razie potrzeby je zmieniać. Często okazuje się, że architekt wznoszący nowe budynki nie ma surowców, wówczas możemy bezrobotnego ludzika skierować do wyrębu drewna. Oprócz objęcia dominacji nad światem, Genesia posiada jeszcze jedno istotne zadanie. W każdej krainie ukrytych jest dziewięć magicznych klejnotów, spośród których Ty, jako przyszły Pan Świata, musisz odnaleźć siedem. Często okazuje się, że któryś z kamieni wpadł już w ręce wroga i trzeba go odebrać siłą, co prowadzi do słusznej konkluzji, że oba zadania – ekspansja i eksploracja - są ze sobą ściśle powiązane.

Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, z przerwami na ruch przeciwnika (upływ cennych sekund symbolizowany jest przez znajdującą się w menu klepsydrę). Rozkazy wydajemy za pomocą ikonek zlokalizowanych dookoła głównego pola gry. Duża ilość opcji, czytelne wykresy oraz różnorodność budowli, które możemy wznieść czynią z Genesii interesującą pozycję na polu tzw. „city-builderów”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Genesia

odpowiednia dla każdego wieku