Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3PSPPS1
Okładka Populous: The Beginning (PC)

Populous: The Beginning

Trzecia odsłona popularnej serii strategicznej, która była jednym z prekursorów gatunku powszechnie nazywanego „symulatorem boga”. Gra przynosi masę nowości, w tym po raz pierwszy prezentuje akcję w pełnym trójwymiarze.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | zabawa w boga | PSOne Classics

Okładka Populous: The Beginning (PC)

data premiery gry:

30lis1998

PC PS1

20gru2007

PS3 PSP

Przygotowana przez studio Bullfrog Productions, autorów dwóch poprzednich części serii, trzecia odsłona strategicznego cyklu Populous. Gracze ponownie stają na czele plemienia, starając się poprowadzić je do świetlanej przyszłości.

Fabuła

Akcja gry toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszych dwóch częściach serii. Opowiada o losach szamanki, która stoi na czele jednego z klanów i stopniowo przybliża się do zostania bóstwem. W ramach kolejnych misji władająca magicznymi mocami kobieta prowadzi współplemieńców do dominacji na każdej z dwudziestu pięciu planet pewnego układu słonecznego.

Mechanika

Populous 3: The Beginning to strategia, w której kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Gracze kontrolują szamankę i za pomocą magii oraz rozkazów kierują poczynaniami swoich współplemieńców. Twórcy zrezygnowali z rozbudowanego systemu zarządzania zasobami, wymuszając jedynie zbieranie drewna do konstrukcji budowli i dbanie o poziom many, która potrzebna jest do tworzenia nowych jednostek i czarowania. W miarę postępów w grze szamanka uczy się nowych zaklęć, dzięki którym może atakować wrogów i niszczyć ich obozy czy też kształtować teren. Do jej dyspozycji jest w sumie dwadzieścia sześć różnych czarów.

Tryby gry

W ramach podstawowego trybu kampanii gracze muszą poprowadzić swoje plemię do dominacji na dwudziestu pięciu planetach o odmiennych środowiskach. Poszczególne misje różnią się założeniami, zmuszając do działania w trudnych warunkach, wykonywania konkretnych czynności w podanym czasie lub wyeliminowania wszystkich wrogów.

Tytuł pozwala również na zabawę wieloosobową w sieci lokalnej lub przez internet. W ramach takich potyczek do czterech graczy może rywalizować o dominację na wybranej planecie, kierując różnymi klanami.

Kwestie techniczne

Populous 3: The Beginning to pierwsza gra z serii, która korzysta z zaawansowanej trójwymiarowej grafiki z pełnym 360 stopniowym zakresem obrotu i zakrzywioną linią horyzontu. Muzykę w tle skomponował Mark Knight, autor ścieżek dźwiękowych do Sim City 2000, Crysisa, Wiedźmina czy Dungeon Keepera 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 723 głosów czytelników.

Gry podobne do Populous: The Beginning

Wymagania wiekowe Populous: The Beginning

12+

Wymagania sprzętowe Populous: The Beginning

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Twórca Populous przygotowuje nową grę na platformy mobilne

wiadomość23 sierpnia 2011

Glenn Corpes, współtwórca takich tytułów jak Populous: The Beginning czy Dungeon Keeper, pracuje nad nową produkcją o nazwie Topia: Age of Creation. W sieci pojawił się film prezentujący fragment rozgrywki.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Czy stare marki Bullfroga powrócą?
Czy stare marki Bullfroga powrócą?

wiadomość22 lipca 2009

Jeden z serwisów (Videogamer) napisał, że jest nadzieja na przypomnienie przez Electronic Arts starszych produkcji studia Bullfrog, założonego między innymi przez Petera Molyneux. Taki wniosek wysunięto po rozmowie z szefem EA Bright Light. Harvery Elliott, jak sam mówi, został zatrudniony kilka lat temu przez wydawcę właśnie w celu przywrócenia do życia którejś ze starych marek.

Electronic Arts porzuca trzecią część Populous

wiadomość28 grudnia 2003

W połowie minionej jesieni rozpoczął się szósty rok rynkowej egzystencji trzeciej odsłony legendarnego cyklu gier strategicznych Populous, noszącej podtytuł The Beginning. Niestety dokładnie za dziesięć dni słynny amerykański koncern software’owy Electronic Arts zaprzestanie internetowego wspierania rzeczonego produktu, celem zaangażowania większych środków w nowe projekty.

Dobrze znany wszystkim projektant gier, Peter Molyneux, otrzyma honorowy doktorat

wiadomość28 października 2003

Założyciel firmy Lionhead Studios, Peter Molyneux, zostanie uhonorowany tytułem Doctorate od Technology, przyznanym przez University of Abertay Dundee (Szkocja), za swoje osiągnięcia na polu tworzenia i projektowania gier.

PC
PS3
PSP
PS1