Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPSPPS3PS1
Okładka Populous: The Beginning (PC)
OkładkaPopulous: The Beginning (PC)

Populous: The Beginning

Trzecia odsłona popularnej serii strategicznej, która była jednym z prekursorów gatunku powszechnie nazywanego „symulatorem boga”. Gra przynosi masę nowości, w tym po raz pierwszy prezentuje akcję w pełnym trójwymiarze.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | zabawa w boga | PSOne Classics | Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Populous: The Beginning Premiera

30lis1998

PC PS1

20gru2007

PS3 PSP

Gry podobne do Populous: The Beginning

Black & White

ParaWorld

The Universim

Przygotowana przez studio Bullfrog Productions, autorów dwóch poprzednich części serii, trzecia odsłona strategicznego cyklu Populous. Gracze ponownie stają na czele plemienia, starając się poprowadzić je do świetlanej przyszłości.

Fabuła

Akcja gry toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszych dwóch częściach serii. Opowiada o losach szamanki, która stoi na czele jednego z klanów i stopniowo przybliża się do zostania bóstwem. W ramach kolejnych misji władająca magicznymi mocami kobieta prowadzi współplemieńców do dominacji na każdej z dwudziestu pięciu planet pewnego układu słonecznego.

Mechanika

Populous 3: The Beginning to strategia, w której kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Gracze kontrolują szamankę i za pomocą magii oraz rozkazów kierują poczynaniami swoich współplemieńców. Twórcy zrezygnowali z rozbudowanego systemu zarządzania zasobami, wymuszając jedynie zbieranie drewna do konstrukcji budowli i dbanie o poziom many, która potrzebna jest do tworzenia nowych jednostek i czarowania. W miarę postępów w grze szamanka uczy się nowych zaklęć, dzięki którym może atakować wrogów i niszczyć ich obozy czy też kształtować teren. Do jej dyspozycji jest w sumie dwadzieścia sześć różnych czarów.

Tryby gry

W ramach podstawowego trybu kampanii gracze muszą poprowadzić swoje plemię do dominacji na dwudziestu pięciu planetach o odmiennych środowiskach. Poszczególne misje różnią się założeniami, zmuszając do działania w trudnych warunkach, wykonywania konkretnych czynności w podanym czasie lub wyeliminowania wszystkich wrogów.

Tytuł pozwala również na zabawę wieloosobową w sieci lokalnej lub przez internet. W ramach takich potyczek do czterech graczy może rywalizować o dominację na wybranej planecie, kierując różnymi klanami.

Kwestie techniczne

Populous 3: The Beginning to pierwsza gra z serii, która korzysta z zaawansowanej trójwymiarowej grafiki z pełnym 360 stopniowym zakresem obrotu i zakrzywioną linią horyzontu. Muzykę w tle skomponował Mark Knight, autor ścieżek dźwiękowych do Sim City 2000, Crysisa, Wiedźmina czy Dungeon Keepera 2.

Ostatnia modyfikacja 16 kwietnia 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Populous: The Beginning: 12+

Populous: The Beginning Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS3
PSP
PS1