Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2011, 10:45

autor: Sarge

Twórca Populous przygotowuje nową grę na platformy mobilne

Glenn Corpes, współtwórca takich tytułów jak Populous: The Beginning czy Dungeon Keeper, pracuje nad nową produkcją o nazwie Topia: Age of Creation. W sieci pojawił się film prezentujący fragment rozgrywki.

W sieci pojawił się film prezentujący rozgrywkę w grze Topia: Age of Creation. To nadchodząca produkcja Glenna Corpesa – byłego pracownika studia Bullfrog, współautora takich tytułów jak Populous: The Beginning czy Dungeon Keeper.

Topia: Age of Creation to gra strategiczna, w której zadaniem jest kształtowanie terenu w taki sposób, by umożliwić przejście do celu stada zwierząt. Ogólne założenia zabawy przypominają zatem ostatnie dzieło firmy Ubisoft o nazwie From Dust. Produkt trafi na iPada jesienią tego roku, a poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się w nim rozgrywka.

Gracz manipuluje lądem, tworząc góry czy zmieniając położenie mórz i rzek. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, a więc dotykając ekranu na bieżąco zmieniamy wygląd wirtualnego świata. Utworzone przejścia pozwolą przeprowadzić stada dzikich stworzeń, po uprzednim zebraniu ich w jedną lub kilka grup.

Topia: Age of Creation jest drugą produkcją autorstwa Glenna Corpesa na platformy mobilne firmy Apple. Pierwszą była gra wyścigowa Ground Effect, wydana 5 listopada 2009 roku. Wcześniej Glenn przez sześć lat działał jako pracownik nieetatowy dla Electronic Arts oraz Kuju Entertainment po tym, jak w 2003 roku opuścił zespół Lost Toys, w którym opracował dwie pozycje. Najbardziej jest jednak znany ze swojej ośmioletniej kariery w studiu Bullfrog, które swego czasu zostało przejęte przez firmę Electronic Arts.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.