Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Fable II (X360)

Fable II X360

Pełnoprawna kontynuacja trzecioosobowego RPG akcji Petera Molyneux, które zadebiutowało w 2004 roku na konsolach firmy Microsoft.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Fable II (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

21października2008

24października2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable 2 jest kontynuacją słynnej gry z gatunku cRPG, stworzonej przez elektroniczno-rozrywkowego mistrza w osobie Petera Molyneuxa. Demiurg ów przygotował sequel specjalnie z myślą o stacjonarnej konsoli Xbox 360.

Scenariusz ponownie przenosi nas do fantastycznego Albionu, przypominającego nieco Anglię. Tym razem jednak akcja toczy się mniej więcej pięćset lat później. Upływ czasu widać przede wszystkim w budownictwie, ubiorach i uzbrojeniu (w użyciu jest np. broń palna), chociaż zmianie uległo również chociażby prawo. Generalnie wirtualne uniwersum nie przypomina już europejskiego średniowiecza, lecz raczej epokę podbojów kolonialnych.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako mieszkaniec ulicy, ale dzięki wykonywanym zadaniom i odrobinie szczęścia pniemy się coraz wyżej w społecznej hierarchii. Nasza postać (kobieta lub mężczyzna) starzeje się wraz z upływem lat, może wstąpić w związek małżeński i dochować się licznego potomstwa etc. Jeśli protagonista posiada dzieci, to spoczywa na nim obowiązek ich wychowania – oczywiście prawy bohater ma inne oddziaływanie pedagogiczne, niż przesiąknięty złem awanturnik.

Ważnym elementem gry jest towarzyszący bohaterowi pies, zastępujący mapę i HUD-a. Podąża on przed nami i jest przewodnikiem – szczeka, gdy coś znajdzie albo wyczuje zagrożenie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja ze śmierci – w Fable 2 nie można zginąć: po przegranej walce na twarzy postaci pojawiają się blizny, które mają potem wpływ na to, jak postrzegają nas inni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2077 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 748 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fable II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fable II

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Fable II - recenzja gry
Fable II - recenzja gry

Recenzja 20 października 2008, 12:48

Przedstawiona w Fable 2 historia jest trochę rozbabraną przeróbką oryginału. Zaczynamy jako „zwykłens” z rynsztoka, spotykamy mentorkę, wysłuchujemy obowiązkowej gadki o przeznaczeniu, bohaterach i pierdzeniu, po czym uzbrojeni w nowe siły idziemy pokonać wielkiego-złego, szaleńca, który chce opanować świat. No i mamy psa. To w zasadzie wszystko – nie oczekujcie żadnych zwrotów akcji, bardziej nastawcie się na powtórkę narracyjnych sztuczek z pierwszego Fable. Żeby nie było – jak najbardziej łykam tę baśniową konwencję. Zgodzę się nawet, że w tak wyznaczonych ramach nie można przekombinować fabuły. Ale. Świetny początek tej gry jest zdradziecki. Wszystko potem jest wolne, schematyczne i do bólu przewidywalne.