Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Fable II: Knothole Island (X360)

Fable II: Knothole Island X360

Pierwsze rozszerzenie do kontynuacji słynnego konsolowego RPG – Fable II. Twórcy z LionHead Studios przygotowali dla nas zupełnie nową wyspę do zwiedzenia z szeregiem questów i podziemi. Do tego dochodzą nowe przedmioty, czary i możliwości ulepszenia aktualnego ekwipunku.

To jest dodatek do gry Fable II.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Fable II: Knothole Island (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

13stycznia2009

Knothole Pack to pierwsze rozszerzenie DLC do drugiej odsłony Fable. Dzieło zostało opracowane przez francuską firmę Lionhead Studios, która stworzyła również takie produkcje jak: Black & White oraz The Movies.

Knothole Pack dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich jest płatna i pozwala zwiedzić nową wyspę oraz oferuje wiele innych atrakcji. Druga jest darmowa i umożliwia wybranie się w nieznane wcześniej obszary tylko w trybie kooperatywnym z osobą, która zakupiła płatną edycję rozszerzenia.

Nowa przygoda przygotowana przez twórców Fable II zabiera nas na tytułową wyspę Knothole. Możemy się na nią dostać ruszając w podróż łodzią podwodną znajdującą się w dokach jednego z miast. Nieznana wcześniej kraina nękana jest przez poważne problemy – jej mieszkańcy zamarzają ze względu na bardzo niskie temperatury. Zadaniem gracza jest udzielenie pomocy zdesperowanym ludziom i odkrycie tajemnicy tajemniczej świątyni.

Gracze otrzymują łącznie trzy odrębne zadania i taką samą liczbę podziemi. Na potrzeby dodatku twórcy opracowali mnóstwo nowych strojów przeznaczonych dla rycerza, zabójcy, barbarzyńcy i wiele innych klas. Ważnymi dodatkami są także: sześć potężnych broni, unikalne mikstury między innymi zmieniające wygląd postaci, srebrne książki oraz zwiększone możliwości ulepszania posiadanych przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na świetne wykonanie wizualne ośnieżonej wyspy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Gry podobne do Fable II: Knothole Island

Klasyfikacja PEGI Fable II: Knothole Island

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fable II: Knothole Island

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Peter Molyneux o rewolucyjnych zmianach w Fable III
Peter Molyneux o rewolucyjnych zmianach w Fable III

wiadomość24 czerwca 2010

Deweloperzy gier niezwykle rzadko przyznają się publicznie do popełnionych błędów. Peter Molyneux, twórca takich gier jak Dungeon Keeper czy Black&White, należy do wyjątków. W rozmowie z Charliem Barrattem z serwisu GamesRadar otwarcie skrytykował on niedociągnięcia Fable II, zapowiadając zmiany w trzeciej odsłonie serii.

Fable III oraz Mafia II doczekają się dodatków DLC
Fable III oraz Mafia II doczekają się dodatków DLC

wiadomość24 marca 2010

W ciągu ostatnich kilku lat wspieranie gier po premierze poprzez wypuszczanie nowych płatnych materiałów DLC stało się standardem naszej branży. Najnowsze wieści wskazują na to, że ścieżką tą podążą także Mafia II oraz Fable III.

Peter Molyneux i kolejne szczegóły dotyczące Fable III
Peter Molyneux i kolejne szczegóły dotyczące Fable III

wiadomość12 marca 2010

Wczoraj informowaliśmy o prezentacji gry Fable III, jakiej podczas trwającej Konferencji Deweloperów Gier (GDC) dokonał Peter Molyneux. Dzisiaj serwis IGN opublikował materiały wideo z fragmentami wystąpienia szefa i założyciela Lionhead Studios.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09
Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09

wiadomość18 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta-testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09
Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09

wiadomość23 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Co dzisiaj w programie? Znany twórca komiksów zostaje bohaterem gry, Nathan Drake z Uncharted 2 powraca w październiku (także w formie figurki), Tim Schafer walczy z Activision o prawdziwy heavy metal, a fani LittleBigPlanet zalewają świat nowymi poziomami.