Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2009, 15:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Left 4 Dead, Fable II, Gran Turismo 5) 30/06/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Epic Games otwiera koreański oddział, Quake i Doom na iPhone’a, promocja na dodatek Knothole Island do Fable II, data premiery Gran Turismo 5 już wkrótce i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Epic Games otwiera koreański oddział, Quake i Doom na iPhone’a, promocja na dodatek Knothole Island do Fable II, data premiery Gran Turismo 5 już wkrótce i inne. Zapraszamy do lektury.

Epic Games

Firma Epic Games zdecydowała się na otwarcie koreańskiego oddziału, zlokalizowanego w stolicy Korei Południowej – Seulu. Będzie on odpowiedzialny za promocję i dystrybucję technologii Unreal Engine 3 na rynku azjatyckim.

Left 4 Dead

Pecetowe Left 4 Dead doczekało się kolejnego patcha. Szczegóły na jego temat znajdziecie na łamach Steama.

QuakeCon

Firma id Software poinformowała, że tegoroczny QuakeCon powróci do hotelu Gaylord. Impreza odbędzie się w dniach 13-16 sierpnia. W jej trakcie zaprezentowany zostanie m.in. nowy Wolfenstein i Rage. W konkursach będzie można wygrać nagrody o łącznej wartości 60 tysięcy dolarów.

Final Fantasy XI

Począwszy od 5 lipca fani Final Fantasy XI będą mogli składać zamówienia przedpremierowe na nowy, fabularny dodatek do tego MMOcRPG autorstwa Square Enix. A Moogle Kupo d’Etat – Evil in Small Doses będzie kosztować 9,99 dolarów. Jego premiera zostanie zorganizowana jeszcze w te wakacje.

Quake

John Carmack potwierdził, że id Software planuje wypuszczenie na iPhone’a trzech odsłon Quake’a – jedynki, dwójki oraz nastawionej na rywalizację Quake III Arena. Sam Carmack najprawdopodobniej nie będzie zaangażowany w ten projekt.

Doom: Resurrection

Do sprzedaży trafił już natomiast Doom: Resurrection – strzelanina na szynach, oparta na Doom 3. Jest ona wynikiem dziewięciomiesięcznej pracy studia Escalation. Produkcja oferuje póki co jedynie zmagania w trybie jednoosobowym. W przyszłości Escalation wspólnie z id Software planuje jednak wydanie dodatków, w tym trybu wieloosobowego wykorzystującego połączenie Bluetooth.

Disney

Firma Disney poinformowała, że gry G-Force na Xboksa 360 i PlayStation 3, a także Toy Story Mania! na Nintendo Wii będą oferować efekt pełnego 3D (konieczne posiadanie stereoskopowych okularów). Pierwsza z wymienionych gier trafi do sprzedaży już 21 lipca, a druga jesienią.

Square-Enix

Strona internetowa zapowiadająca nową grę Square-Enix została poddana drobnej aktualizacji. Pojawiła się cyfra „4”, w tle gra 8-bitowy podkład muzyczny, a tuż obok zegara opublikowana została grafika przedstawiająca chłopca na smoku. Nowa odsłona Dragon Quest? To byłoby chyba zbyt proste.

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Czy The Secret of Monkey Island: Special Edition ma szansę ukazać się na innych platformach niż Xbox 360 i PC? Producent, Craig Derrick, stwierdził, że nie jest to wykluczone. Wśród potencjalnych konsol wymienił Wii i PlayStation 3, a konkretnie rzecz biorąc, serwisy cyfrowej dystrybucji WiiWare i PS Store.

Fable II

W tym tygodniu promocją Deal of the Week objęty został dodatek Knothole Island do Fable II, kosztujący normalnie 800 punktów MS. Aktualnie jego cena to 560 punktów MS. Z promocji mogą skorzystać posiadacze złotego abonamentu Xbox Live.

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital oznajmił w wywiadzie dla serwisu autoweek, że data premiery Gran Turismo 5 zostanie ujawniona już niedługo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dynasty Warriors: Strikeforce

Teenage Mutant Ninja Turtles Smash-Up

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Trine

Madden NFL 10

StarCraft II: Legacy of the Void

Section 8

Marvel vs Capcom 2

Free Realms

Anno 1404

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Fight Night Round 4

The Conduit

The Whispered World

Tydzień kowbojski - Mad Dog McCree

Harry Potter i Książę Półkrwi

StarCraft II: Wings of Liberty

Harry Potter i Książę Półkrwi #1

Harry Potter i Książę Półkrwi #2

Harry Potter i Książę Półkrwi #3

gry