Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DSNDS
Okładka Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3DS)
OkładkaShin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3DS)

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to wyprodukowana przez firmę Atlus gra jRPG. Akcja osadzona została we współczesnym Tokio, które zaatakowane zostaje przez demony.

RPG | fantasy | turowe | elementy strategiczne | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked Premiera

19sty2009

NDS

23sie2011

3DS

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Fire Emblem: Awakening

Fire Emblem Fates: Birthright

Devil Summoner: Soul Hacker

Devil Survivor to kolejny przedstawiciel znanego cyklu jRPG-ów zatytułowanego Shin Megami Tensei. Jednocześnie to pierwsza gra z tej serii, która trafiła na przenośne konsolki Nintendo – wszystkie poprzednie przeznaczone były na PlayStation 2. Wydawcą i developerem, podobnie jak w edycjach z PS2, jest firma Atlus.

W zrujnowanym, postapokalitpycznym odpowiedniku Tokio uwięzieni są bezradni mieszkańcy, zmuszeni do zwrócenia się przeciw sobie w celu przeżycia. Tajemnicze technologiczne cudo trafia w ręce bohatera gry i jego szkolnych kolegów. Urządzenie o nazwie COMP pozwala im tworzyć „kontrakty”, które zmuszają znane z poprzednich części demony do poddania się rozkazom naszych protagonistów.

Jednak nie wszystko jest tak pięknie jakby się mogło wydawać. Istnieją inni posiadacze COMP-ów, tak zwani poskramiacze demonów, którzy używają ich dla zaspokojenia własnych fanaberii. Kto i w jakim celu stworzył zagadkowe urządzenia? Skąd wzięły się demony? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy podczas grania w Devil Survivor.

Gra skupia się przede wszystkim na pozyskiwaniu, zarządzaniu i walce wspomnianymi już demonami. Aby powiększyć swoją kolekcję tych istot, a tym samym uzyskać więcej możliwości podczas batalii, bierzemy udział w licytacjach. Zakupieni w ten sposób słudzy mogą być przez nas wzywani w trakcie bitew, możemy też dokonywać fuzji, uzyskując w ten sposób całkiem nowe stwory o imponujących możliwościach.

Devil Survivior został zaprojektowany z myślą o dwuekranowych konsolkach Nintendo. Mamy tu wszystko, co znamy z poprzednich części: wciągającą fabułę z kilkoma zakończeniami i dokonywaniem wyborów, decydujących o życiu milionów, walkę mieszającą elementy strategii i RPG, przywoływanie i łączenie ze sobą demonów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked: 12+

NDS
3DS