Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS3DS
Okładka Shin Megami Tensei: Devil Survivor (NDS)

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked

Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked to wyprodukowana przez firmę Atlus gra jRPG. Akcja osadzona została we współczesnym Tokio, które zaatakowane zostaje przez demony.

RPG | fantasy | turowe | elementy strategiczne | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | urban fantasy

Okładka Shin Megami Tensei: Devil Survivor (NDS)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

19sty2009

NDS

23sie2011

3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Devil Survivor to kolejny przedstawiciel znanego cyklu jRPG-ów zatytułowanego Shin Megami Tensei. Jednocześnie to pierwsza gra z tej serii, która trafiła na przenośne konsolki Nintendo – wszystkie poprzednie przeznaczone były na PlayStation 2. Wydawcą i developerem, podobnie jak w edycjach z PS2, jest firma Atlus.

W zrujnowanym, postapokalitpycznym odpowiedniku Tokio uwięzieni są bezradni mieszkańcy, zmuszeni do zwrócenia się przeciw sobie w celu przeżycia. Tajemnicze technologiczne cudo trafia w ręce bohatera gry i jego szkolnych kolegów. Urządzenie o nazwie COMP pozwala im tworzyć „kontrakty”, które zmuszają znane z poprzednich części demony do poddania się rozkazom naszych protagonistów.

Jednak nie wszystko jest tak pięknie jakby się mogło wydawać. Istnieją inni posiadacze COMP-ów, tak zwani poskramiacze demonów, którzy używają ich dla zaspokojenia własnych fanaberii. Kto i w jakim celu stworzył zagadkowe urządzenia? Skąd wzięły się demony? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy podczas grania w Devil Survivor.

Gra skupia się przede wszystkim na pozyskiwaniu, zarządzaniu i walce wspomnianymi już demonami. Aby powiększyć swoją kolekcję tych istot, a tym samym uzyskać więcej możliwości podczas batalii, bierzemy udział w licytacjach. Zakupieni w ten sposób słudzy mogą być przez nas wzywani w trakcie bitew, możemy też dokonywać fuzji, uzyskując w ten sposób całkiem nowe stwory o imponujących możliwościach.

Devil Survivior został zaprojektowany z myślą o dwuekranowych konsolkach Nintendo. Mamy tu wszystko, co znamy z poprzednich części: wciągającą fabułę z kilkoma zakończeniami i dokonywaniem wyborów, decydujących o życiu milionów, walkę mieszającą elementy strategii i RPG, przywoływanie i łączenie ze sobą demonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Devil Survivor

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 14 sierpnia 2016

Tokio nie jest najszczęśliwszym miejscem na ziemi. Z pozoru wydaje się, że to raj dla graczy i wymarzona kraina fanów anime. Kiedy jednak się tam trafi nie jest tak różowo. Ceny nie są na kieszeń przeciętnego polaka, masa tam dziwaków, zboczeńców i innych otaku. Nie wszystkie dziewczyny to słodziutkie modelki z fotek i ten straszny tłok towarzyszący nam na każdym kroku. Gdy to tego dodamy jeszcze częstotliwość z jaką to miejsce jest niszczone wychodzi nam, że zostanie w kraju może być bardziej opłacalne. Jak nie Godzilla czy inny stwór to demony i inne piekielne maszkary albo przedziwne zjawiska. Swoje trzy grosze w tej kwestii dorzuca Shin Megami Tensei: Devil Survivor.

8.0
Zapowiedziano Devil Survivor 2: Break Code. Europejska wersja Devil Survivor Overclocked w kwietniu
Zapowiedziano Devil Survivor 2: Break Code. Europejska wersja Devil Survivor Overclocked w kwietniu

wiadomość3 marca 2013

Fani serii Shin Megami Tensei mają powody do zadowolenia. Firma Atlus właśnie zapowiedziała na 3DS projekt Devil Survivor 2: Break Code, czyli mocno rozszerzoną wersją gry sprzed dwóch lat. Ponadto zakończono prace nad europejską wersją Devil Survivor Overclocked.

Zapowiedziano Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2

wiadomość24 marca 2011

Wydana w 2009 roku gra Shin Megami Tensei: Devil Survivor okazała się sporym sukcesem i już wkrótce doczeka się rozszerzonej konwersji na 3DS. Firma Atlus właśnie ujawniła, że szykowana jest również pełnowymiarowa kontynuacja.

Devil Survivor Overclock zmierza na 3DS
Devil Survivor Overclock zmierza na 3DS

wiadomość6 stycznia 2011

W zeszłym roku firma Atlus ujawniła, że na konsolę przenośną 3DS zmierza gra Devil Survivor. Teraz poznaliśmy wreszcie pierwsze konkrety na temat tej produkcji.

NDS
3DS