Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2011, 11:43

Zapowiedziano Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2

Wydana w 2009 roku gra Shin Megami Tensei: Devil Survivor okazała się sporym sukcesem i już wkrótce doczeka się rozszerzonej konwersji na 3DS. Firma Atlus właśnie ujawniła, że szykowana jest również pełnowymiarowa kontynuacja.

Wydana w 2009 roku gra Shin Megami Tensei: Devil Survivor okazała się sporym sukcesem i już wkrótce doczeka się rozszerzonej konwersji na 3DS. Firma Atlus właśnie ujawniła, że szykowana jest również pełnowymiarowa kontynuacja.

Zapowiedziano Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 - ilustracja #1

Część druga wydana zostanie podobnie jak pierwsza na konsolę przenośną Nintendo DS. Tym razem fabuła obracać się będzie wokół obcej rasy najeźdźców znanej jako Septentrion, która pewnej niedzieli przypuszcza atak na Japonię i następnie ponawia go każdego kolejnego dnia tygodnia. Przeciwstawić się obcym może jedynie trzynastka władających demonami ludzi. Głównym bohaterem będzie uczeń tokijskiego liceum, a wspierać go ma dwójka przyjaciół z klasy.

Cała historia rozłożona zostanie na siedem dni i tylko tyle czasu otrzymamy na pokonanie najeźdźców. Devil Survivor 2 podobnie jak jego poprzednik będzie grą jRPG doprawioną silnymi elementami strategicznymi. Ponownie dużą rolę odegra zarządzanie własnymi demonami. Powróci też system aukcji pozwalający na dokupywanie nowych istot. Co ciekawe, tym razem akcja nie będzie toczyła się jedynie w Tokio i dostaniemy okazję odwiedzenia również innych miast. Twórcy obiecują także spore ulepszenia w systemie walki, które mają sprawić, że grę będzie się z przyjemnością przechodziło wiele razy.

Zapowiedziano Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 - ilustracja #2

Atlus chwali się zaproszeniem do współpracy znanych artystów komiksowych. Projekty bohaterów, podobnie jak w pierwszej części, opracuje Suzuhito Yasuda, czyli autor serii Yozakura Quartet oraz ilustrator cyklu powieści Durarara!!. Co ciekawe, tym razem postaci ma być tak dużo, że Yasuda zajmie się tylko najważniejszymi, a stworzenie reszty powierzone zostanie innym członkom zespołu.

Nowym nabytkiem jest Mohiro Kitoh, czyli mangaka znany z komiksów takich jak Shadow Star, Bokurano czy Noririn. Odpowiadać on będzie za wygląd najeźdźców. Kitoh specjalizuje się w rysowaniu niepokojących i bardzo brutalnych historii, więc jego styl powinien doskonale pasować do świata Shin Megami Tensei. Natomiast muzykę skomponuje Kenji Ito, który ma na koncie ścieżki dźwiękowe do gier takich jak Secret of Mana czy seria Romancing SaGa.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 zadebiutuje na rynku japońskim latem tego roku. Zainteresowanym polecamy odwiedzenie strony Famitsu, gdzie znaleźć można pierwsze screeny.