Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2009, 13:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta-testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

Guild Wars 2

Już w tym tygodniu NCsoft zaskoczy nas dużą liczbą interesujących wieści na temat Guild Wars 2. O fakcie poinformował Mike O’Brien za sprawą Guild Wars Wiki.

Xbox 360, PlayStation 3, Wii

Z ankiety przeprowadzonej przez magazyn Game Informer wynika, że zdecydowanie najbardziej awaryjną konsolą jest Xbox 360. Z różnorakimi problemami natury technicznej spotkało się aż 54,2% spośród wszystkich przebadanych posiadaczy platformy. Wskaźniki dla pozostałych konsol są dla porównania zdecydowanie niższe. Awarię odnotowało bowiem tylko 10,6% przepytanych właścicieli PlayStation i ledwie 6,8% użytkowników Wii. Dobrych ocen nie zebrał również serwis Xboksa 360. Za „bardzo pomocny” uznało go jedynie 37,7% przebadanych (PlayStation 3 – 51,1%, Wii – 56,1%).

Warhammer 40,000: Dawn of War II

W trakcie wrześniowej imprezy Penny Arcade Expo ujawniony zostanie dodatkowy tryb rozgrywki przeznaczony do strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Z informacji udostępnionych przez firmę Relic Entertainment wynika, że będzie nim opcja „The Last Stand”, określana jako tryb kooperacji oferujący zręcznościową rozgrywkę.

Champions Online

Wystartowały otwarte beta testy produkcji MMOcRPG Champions Online – stosownego klienta znajdziecie na łamach serwisu Fileplanet. Dzieło ekipy Cryptic zadebiutuje w pełnej wersji już 1 września (niedługo później powinno również trafić na Xboksa 360). W naszej poprzedniej wiadomości na jego temat znajdziecie opis systemu płatności.

EVE Online

Już w ten czwartek dojdzie do premiery nowej aktualizacji kosmicznego MMO EVE Online. Update, określany przez twórców mianem „minirozszerzenia ”, nosi nazwę Apocrypha 1.5 i wprowadzi kilka zmian oraz nowości, o których możecie poczytać szerzej w tym miejscu. Jego głównym zadaniem będzie jednak przygotowanie świata gry pod debiut kolejnego wielkiego rozszerzenia, który nastąpi zimą.

1 vs. 100

Produkcja quizowa 1 vs. 100 została już pobrana przez 2,5 miliona posiadaczy konsoli Xbox 360. Gra bazująca na popularnym teleturnieju znajduje się od czerwca w fazie otwartych beta testów. Ich koniec planowany jest na 13 września. W weekend rozpoczynający się 29 sierpnia pozycja zostanie ponownie otwarta dla wszystkich użytkowników konsoli – do posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live będą mogli dołączyć właściciele konta srebrnego.

Fairytale Fights

Poznaliśmy datę premiery konsolowych wersji krwawej bijatyki Fairytale Fights. Najnowsza produkcja firmy PlayLogic, ukrywająca się pod płaszczykiem baśniowej historii, trafi do sprzedaży w krajach europejskich 23 października. Cztery dni później zawita do sklepów amerykańskich. Pecetowa odsłona dzieła powstającego na bazie silnika Unreal Engine 3 zostanie wydana dopiero w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09 - ilustracja #1

Football Manager 2010

Firma Valve ogłosiła, że 30 października rozpocznie sprzedaż cyfrowej wersji piłkarskiego menedżera Football Manager 2010 za pośrednictwem Steama. Osoby, które zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego na dzieło studia Sports Interactive, otrzymają w prezencie darmową wersję gry wyścigowej OutRun 2006: Coast2Coast (wydawana przez SEGA, podobnie jak FM2010).

Call of Duty: Modern Warfare 2

Robert Bowling z Infinity Ward ujawnił za sprawą Twittera wczesną wersję okładki drugiego odcinka komiksowej serii Modern Warfare 2: Ghost, która stanowić będzie jeden z etapów promocji drugiej odsłony niezwykle popularnej strzelaniny FPP – Call of Duty: Modern Warfare 2. Autorem grafiki jest Federico Dallocchio, współautor m.in. komiksów powstałych na bazie StarCrafta. Na serię MW2: Ghost złoży się sześć albumów.

Fable II

Niektóre brytyjskie sieci handlowe zamieściły w swej ofercie grę Fable II w wersji Game of the Year Edition. W jej skład miałaby wejść „podstawka” oraz dwa rozszerzenia – Knothole Island i See the Future. Istnieje spora szansa, że informacja ta doczeka się potwierdzenia w trakcie rozpoczynających się jutro targów GamesCom.

Chronicles of Spellborn

Na łamach oficjalnego forum gry MMO Chronicles of Spellborn zamieszczona została informacja o zniesieniu konieczności opłacania comiesięcznego abonamentu. Pierwotnie decyzja ta miała zostać podjęta po udostępnieniu graczom odrestaurowanej wersji gry (co miało nastąpić na początku przyszłego roku). Gra jest już zatem w pełni darmowa.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09 - ilustracja #2

Insomniac Games

Firma Insomniac Games, producent gier z serii Ratchet & Clank, ujawniła w trakcie najnowszego podcastu Full Moon Show, że pracuje nad nową grą. Dewelopingiem zajmuje się najprawdopodobniej oddział studia zlokalizowany w Północnej Karolinie. Główna ekipa kończy aktualnie produkcję Ratchet & Clank: A Crack in Time.

LittleBigPlanet

Poznaliśmy zawartość zestawu LittleBigPlanet Game of the Year Edition, który trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych 8 września (później być może także w Europie). Oprócz podstawowej gry w jego skład wejdzie osiemnaście najlepszych poziomów stworzonych przez samych graczy, a także siedem paczek DLC, które można znaleźć w ofercie PlayStation Store: Metal Gear Solid Level Pack, Metal Gear Solid Costumes, Monsters Costumes, Monsters Pack, History Costumes, History Pack oraz Animals Costumes. W sumie są one warte 29 dolarów.

LEGO Rock Band

W siei zadebiutował pierwszy zwiastun LEGO Rock Band prezentujący mechanikę rozgrywki. Znajdziecie go na łamach serwisu blogowego Joystiq. Premiera produkcji odbędzie się w grudniu 2009 roku w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Trials HD

StarCraft II: Wings of Liberty

Resident Evil 5

Academy of Champions: Soccer

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II: Wings of Liberty

Call of Juarez: Więzy Krwi

Heroes Over Europe

Batman: Arkham Asylum

Cities XL

Madden NFL 10

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Nancy Drew Dossier: Resorting to Danger

Wolfenstein

Rabbids Go Home

Colin McRae: DiRT 2

Gramy #200 - mały jubileusz! Gramy!

Serious Sam: The First Encounter HD

Rage of the Gladiator

NBA Live 10

Silent Hunter V

Need for Speed Shift

Rabbids Go Home

gry