Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Chronicles of Spellborn (PC)
OkładkaThe Chronicles of Spellborn (PC)

The Chronicles of Spellborn PC

The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMORPG stworzona przez ekipę deweloperską Spellborn International. Akcja osadzona została w uniwersum dark fantasty Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrof i wojen rozdarte zostało na wiele części.

RPG | TPP | fantasy | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Chronicles of Spellborn Premiera PC

27listopada2008

producent: Spellborn International Ltd. wydawca: Mindscape Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Chronicles of Spellborn

Dark Age of Camelot

Vanguard: Saga of Heroes

EverQuest II

W sierpniu 2010 roku serwery gry zostały zamknięte i zaprzestano dalszego jej rozwoju.

The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMOcRPG stworzona przez studio developerskie Spellborn International (uprzednio znane pod nazwą Khaeon Games). Aby wybić się ze sztampowości powstających jak grzyby po deszczu produkcji MMO, jej ojcowie przygotowali dla graczy oryginalny, mroczny świat oraz wciągającą fabułę, a także szereg innych funkcjonalności i innowacji.

Uniwersum, w którym przychodzi nam poprowadzić swojego bohatera to Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrofalnych następstw ostatniej wojny zostało rozdarte na wiele części. Obecnie składa się ono z wielu królestw dryfujących w przestrzeni zwanej Deadspell Storm, pozostającej w niezwykłym, magicznym stanie, umożliwiającym życie w swoim wnętrzu. Gracze oczywiście mogą podróżować pomiędzy światami dzięki zawirowaniom niespokojnej magii, aczkolwiek muszą liczyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w mijanych obszarach.

Podobnie jak w innych grach z gatunku MMO, tak i w The Chronicles of Spellborn tworzymy swojego awatara, którego poczynaniami kierujemy w trakcie rozgrywki. Twórcy przygotowali dla nas całkiem spory i zróżnicowany wachlarz ras oraz klas postaci a także twarzy, ubiorów, części uzbrojenia i symboli, dzięki którym jesteśmy rozpoznawalni w świecie gry. Naszą przygodę w The Chronicles of Spellborn możemy przeżywać samotnie bądź też łączyć się z innymi graczami w drużyny - nic nie stoi też na przeszkodzie by wstąpić do jednej z gildi, zwanych tutaj Domami. Walki, których nie brakuje, toczą się przeciwko potworom bądź innym graczom. Można także zawierać lub zrywać sojusze z innymi, a nawet przejmować kontrolę nad pewnymi obszarami świata. Wraz z rozwojem rozgrywki i wykonywaniem kolejnych zadań gracze zyskują dostęp do coraz szerszej wiedzy na temat Enclave of the Five Sacrifices, co przekłada się na lepsze poznawanie panujących tu zasad oraz odkrywanie jego tajemnic. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie dość złożonego systemu umiejętności i zdolności, determinującego nasze szanse podczas starcia. Gracz wybierając kilka dostępnych umiejętności tworzy z nich konkretny zestaw, który może zostać zapamiętany i użyty w dowolnym momencie walki. Wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczeni zyskujemy dostęp do kolejnych umiejętności, które oczywiście możemy dodawać do zapamiętanych zestawów.

Od strony technicznej gra prezentuje się przyzwoicie, dzięki zaprzęgnięciu do generowania grafiki, zmodyfikowanej do swoich potrzeb, technologii Unreal Engine w wersji 2.5.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Chronicles of Spellborn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Chronicles of Spellborn Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista