Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka The Chronicles of Spellborn (PC)

The Chronicles of Spellborn PC

The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMORPG stworzona przez ekipę deweloperską Spellborn International. Akcja osadzona została w uniwersum dark fantasty Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrof i wojen rozdarte zostało na wiele części.

RPG | TPP | fantasy

PC Windows
Okładka The Chronicles of Spellborn (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27listopada2008

W sierpniu 2010 roku serwery gry zostały zamknięte i zaprzestano dalszego jej rozwoju.

The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMOcRPG stworzona przez studio developerskie Spellborn International (uprzednio znane pod nazwą Khaeon Games). Aby wybić się ze sztampowości powstających jak grzyby po deszczu produkcji MMO, jej ojcowie przygotowali dla graczy oryginalny, mroczny świat oraz wciągającą fabułę, a także szereg innych funkcjonalności i innowacji.

Uniwersum, w którym przychodzi nam poprowadzić swojego bohatera to Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrofalnych następstw ostatniej wojny zostało rozdarte na wiele części. Obecnie składa się ono z wielu królestw dryfujących w przestrzeni zwanej Deadspell Storm, pozostającej w niezwykłym, magicznym stanie, umożliwiającym życie w swoim wnętrzu. Gracze oczywiście mogą podróżować pomiędzy światami dzięki zawirowaniom niespokojnej magii, aczkolwiek muszą liczyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w mijanych obszarach.

Podobnie jak w innych grach z gatunku MMO, tak i w The Chronicles of Spellborn tworzymy swojego awatara, którego poczynaniami kierujemy w trakcie rozgrywki. Twórcy przygotowali dla nas całkiem spory i zróżnicowany wachlarz ras oraz klas postaci a także twarzy, ubiorów, części uzbrojenia i symboli, dzięki którym jesteśmy rozpoznawalni w świecie gry. Naszą przygodę w The Chronicles of Spellborn możemy przeżywać samotnie bądź też łączyć się z innymi graczami w drużyny - nic nie stoi też na przeszkodzie by wstąpić do jednej z gildi, zwanych tutaj Domami. Walki, których nie brakuje, toczą się przeciwko potworom bądź innym graczom. Można także zawierać lub zrywać sojusze z innymi, a nawet przejmować kontrolę nad pewnymi obszarami świata. Wraz z rozwojem rozgrywki i wykonywaniem kolejnych zadań gracze zyskują dostęp do coraz szerszej wiedzy na temat Enclave of the Five Sacrifices, co przekłada się na lepsze poznawanie panujących tu zasad oraz odkrywanie jego tajemnic. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie dość złożonego systemu umiejętności i zdolności, determinującego nasze szanse podczas starcia. Gracz wybierając kilka dostępnych umiejętności tworzy z nich konkretny zestaw, który może zostać zapamiętany i użyty w dowolnym momencie walki. Wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczeni zyskujemy dostęp do kolejnych umiejętności, które oczywiście możemy dodawać do zapamiętanych zestawów.

Od strony technicznej gra prezentuje się przyzwoicie, dzięki zaprzęgnięciu do generowania grafiki, zmodyfikowanej do swoich potrzeb, technologii Unreal Engine w wersji 2.5.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Gry podobne do The Chronicles of Spellborn

Klasyfikacja PEGI The Chronicles of Spellborn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Chronicles of Spellborn

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista

Smutny koniec Acclaim
Smutny koniec Acclaim

wiadomość27 sierpnia 2010

Dzisiaj na stronie firmy Acclaim Games, a także na oficjalnych witrynach wszystkich administrowanych przez nią gier MMO, pojawił się smutny komunikat, wieszczący koniec grania m.in. w 9Dragons, 2Moons czy The Chronicles of Spellborn. Gracze mogą wystąpić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane monety acclaim (acclaim coins).

Wieści ze świata (StarCraft II, Darkspore, Team Fortress 2) 26/08/10

wiadomość26 sierpnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o prezentach dla uczestników Blizzcon 2010, specjalnym serwisie dla fanów Darkspore, końcu The Chronicles of Spellborn, a także nowej grze PopCap Games. Zapraszamy do lektury.

Koniec The Chronicles of Spellborn w przyszłym miesiącu
Koniec The Chronicles of Spellborn w przyszłym miesiącu

wiadomość9 sierpnia 2010

Przedstawiciel firmy Playdom przekazał serwisowi Games.com, że serwery niezłej gry The Chronicles of Spellborn zostaną wyłączone we wrześniu tego roku. Produkcja z gatunku MMORPG była dostępna od jakiegoś czasu za darmo, chociaż jednocześnie nie otrzymywała absolutnie żadnego wsparcia ze strony deweloperów. Jak widać w przyszłości niestety się to nie zmieni.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09
Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09

wiadomość18 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta-testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

The Chronicles of Spellborn za darmo w 2010 roku
The Chronicles of Spellborn za darmo w 2010 roku

wiadomość30 czerwca 2009

Po wielu opóźnieniach i przesunięciach daty premiery, ciekawy MMORPG The Chronicles of Spellborn zadebiutował w końcu u schyłku 2008 roku. Jeśli byliście cierpliwi w oczekiwaniu na pojawienie się ukończonej gry, to możecie równie dobrze poczekać jeszcze kilka miesięcy. W przyszłym roku bowiem TcoS stanie się darmowe.