Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Vanguard: Saga of Heroes (PC)
OkładkaVanguard: Saga of Heroes (PC)

Vanguard: Saga of Heroes PC

Vanguard: Saga of Heroes to gra z gatunku MMOcRPG opracowana przez studio Sigil Games Online, a wydana przez Daybreak Game Company.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vanguard: Saga of Heroes Premiera PC

premiera światowa

30stycznia2007

Gra przestała działać

31lipca2014

Gry podobne do Vanguard: Saga of Heroes

EverQuest II

Dark Age of Camelot

EverQuest

Uwaga: 31 lipca 2014 roku serwery gry zostały wyłączone i zaprzestano jej dalszego rozwoju.

Uwaga: 14 sierpnia 2012 roku gra zmieniła model płatności na free-to-play. W związku z tym każdy może ją pobrać i grać za darmo, natomiast część elementów i zaawansowanych funkcji dostępnych jest tylko poprzez mikropłatności.

Vanguard: Saga of Heroes to gra z gatunku MMOcRPG opracowana przez studio Sigil Games Online, a wydana przez Sony Computer Entertainment. Już na początku trzeba zaznaczyć, iż mimo, że studio Sigil nie jest znane, to składa się z wybitnych specjalistów w dziedzinie gier MMO. Zostało ono założone w roku 2002 przez Brada McQuaida i Jeffa Butlera, dwie postacie, które odegrały kluczową rolę w stworzeniu EverQuesta. Ponadto w skład studia wchodzą też inne osoby, mogące się poszczycić udziałem w pracach nad kolejnymi dodatkami do EverQuesta, nad EverQuestem 2, EverQuest Online Adventures (na konsolę PS2), a także innymi MMO.

Akcja gry osadzona została w świecie fantasy zwanym Telon. Znajdziemy tu dzielnych rycerzy, potężną magię, liczne potwory, w tym smoki, niezliczone skarby czy artefakty, rozległą, różnorodną krainę (góry, olbrzymie puszcze, bagna, itd.) zamieszkałą przez szereg odmiennych ras (m.in. ludzie, elfy i krasnoludy). Czyli praktycznie mówiąc wszystko to, co potrzebne jest miłośnikom magii i miecza do szczęścia.

Idea gry zasadniczo nie różni się od innych przedstawicieli tego gatunku, czyli np.: Ultima Online, Anarchy Online czy Dark Age of Camelot. Oznacza to, że możemy od podstaw stworzyć swojego bohatera, wybrać jego rasę, klasę (m.in.: mag, wojownik i złodziej), elementy budowy ciała, rysy twarzy, itp., po czym wraz z tysiącami sobie podobnych graczy odkrywać tajemnice świata gry, wykonywać questy, walczyć, zająć się handlem, rzemiosłem (wykonywaniem przedmiotów), czy walką. Wszystkie drogi stoją otworem i zależą tylko indywidualnych upodobań. Rozwój postaci bazuje przede wszystkim na poziomach – im wyższy poziom, tym nasz avatar może przysposobić sobie więcej umiejętności, nowych styli walki, w przypadku wojownika, czy nowych czarów w przypadku maga.

Jak przystało na grę MMO nowej generacji, Vanguard: Saga of Heroes pozwala graczom na organizowanie się w złożone struktury społeczne, gildie, czy alianse. Można również budować domy, przechowywać w nich swoje drogocenne przedmioty, a także z pomocą NPC-tów kupców, sprzedawać czy to zrobione przez siebie rzeczy, czy też zdobyte na wyprawach.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Vanguard: Saga of Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Vanguard: Saga of Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 256MB (Geforce 6800 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista