Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 11:15

autor: Sarge

Gra MMO Vanguard: Saga of Heroes przejdzie latem na model free to play

Latem bieżącego roku do grona produkcji MMO działających w oparciu o model biznesowy free to play dołączy Vanguard: Saga of Heroes. Produkcja studia Sigil Games jest dostępna na rynku od początku 2007 roku.

Andy Sites ze studia Sigil Games napisał otwarty list do fanów gry Vanguard: Saga of Heroes. Ta nieco zapomniana produkcja MMO wkrótce przejdzie na model biznesowy free to play.

Tym samym Vanguard: Saga of Heroes to kolejny przedstawiciel gatunku MMO wydawany przez firmę Sony Online Entertainment, który rezygnuje z abonamentowych opłat. Twórcy w tej chwili nie są w stanie podać szczegółów dotyczących nowego modelu biznesowego, ale ma on działać podobnie jak w DC Universe Online, czy obu odsłonach EverQuest. Vanguard: Saga of Heroes stanie się grą typu free to play latem bieżącego roku, a więcej informacji otrzymamy wkrótce.

Gra MMO Vanguard: Saga of Heroes przejdzie latem na model free to play - ilustracja #1

W związku z nadchodzącymi zmianami, studio Sigil Games zostało wsparte nowymi osobami zasiadającymi na czołowych stanowiskach. Salim “Silius” Grant objął funkcję dyrektora kreatywnego, Todd “Hobart” Schmidt będzie dyrektorem technicznym, a wspomniany Andy Sites ma nadzorować deweloping gry.

Twórcy zamierzają poświęcić swojemu projektowi znacznie więcej czasu. W związku z tym gracze powinni spodziewać się zdecydowanie częstszych aktualizacji niż do tej pory. Ostatnia została wypuszczona w grudniu ubiegłego roku, więc od tego tygodnia częstotliwość ich ukazywania się znacznie wzrośnie. Kolejne łatki mają wprowadzać kluczowe usprawnienia w rozgrywce i nową zawartość.

Vanguard: Saga of Heroes to gra MMORPG osadzona w świecie fantasy Telon, dostępna na rynku od stycznia 2007 roku. Po stworzeniu własnego bohatera walczymy z potworami i zwiedzamy coraz bardziej rozbudowane krainy. Zainteresowanie produkcją było niewielkie, więc nie dziwi decyzja dewelopera i wydawcy o przejściu na model biznesowy free to play. Dzięki temu gracze będą mogli rozpocząć rozgrywkę za darmo, a bardziej ambitne osoby skorzystają z opcji mikropłatności.