Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 11:42

autor: Hed

Angry Birds Space w sprzedaży. Sprawdź demo nowej gry studia Rovio

W sprzedaży pojawiła się gra Angry Birds Space, czyli nowa odsłona słynnej i popularnej serii studia Rovio. Producent wypuścił także demo swojego nowego dzieła, w którym tytułowe ptaki walczą ze świniami w kosmosie.

Angry Birds Space w sprzedaży. Sprawdź demo nowej gry studia Rovio - ilustracja #1

Studio Rovio wypuściło grę Angry Birds Space, a wraz z nią demo wersji na komputery osobiste. Dzięki temu możemy sprawdzić jak tytułowe ptaki odnajdą się w nowych warunkach - przestrzeni kosmicznej. Prosta u podstaw produkcja z kolorową grafiką jest jedną z najważniejszych serii casualowych na rynku. Stało się tak za sprawą ogromnego sukcesu pierwowzoru, którego poszczególne wersje zostały ściągnięte ponad pół miliarda razy.

Demo Angry Birds Space jest dostępne w naszym dziale FTP lub w sklepie firmy Rovio, w którym można też kupić pełną wersję gry za 5,95 euro (czyli około 26 zł). Próbka zajmuje kilkadziesiąt megabajtów i zawiera parę poziomów. Standardowo gra została podzielona na strefy "tematyczne", wprowadzające nowe elementy do rozgrywki. Jedną z atrakcji w tej odsłonie serii jest rozdział Danger Zone, zawierający podobno najtrudniejsze poziomy w historii Angry Birds. Sama rozgrywka nie zmieniła się - nadal strzelamy ptakami do świń ukrytych w improwizowanych fortecach.

Fabuła Angry Birds Space jest prosta: ptaki spędzały spokojnie czas na łonie natury, kiedy nagle na niebie pojawił się złowrogi portal, z którego wypadł ich kosmiczny kuzyn oraz machina świń do porywania jaj. Postacie nie zastanawiały się długo i rzuciły się w pogoń za oprawcą, przenosząc swoją odwieczną wojnę w przestrzeń kosmiczną. Tutaj trzeba brać pod uwagę takie czynniki jak pola grawitacyjne oraz kosmiczne śmieci. Co ciekawe, tytuł został przygotowany we współpracy z NASA i był reklamowany przez astronautę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Premiera nowej odsłony Angry Birds to ważne wydarzenie, bo, jak pisałem, poprzednie części serii osiągnęły olbrzymi sukces na praktycznie każdej platformie. To także spory sprawdzian dla samego studia Rovio, które musi jeszcze raz zainteresować graczy swoim ptasim "uniwersum". Wygląda na to, że nie będzie to wielkim problemem, bo wersja Space wydaje się świeża i w dalszym ciągu niemiłosiernie wciąga. Gra Angry Birds Space jest też dostępna na komputerach Mac oraz platformach mobilnych iOS i Android.