Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2012, 12:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Final Fantasy XIII-2, Xbox Live) 22/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach firmy THQ w usłudze Xbox Live, statystykach i nadchodzącej łatce do gry Total War: SHOGUN 2 oraz dodatkach DLC do Final Fantasy XIII-2.

The Bard’s Tale: Opowieści Barda

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Bard’s Tale: Opowieści Barda. Dzieło studia InXile Entertainment możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

GAME

Brytyjska sieć sklepów GAME została wystawiona na sprzedaż z powodu braku wypłacalności. Serwis MCV donosi, że zakupem GAME zainteresowanych jest przynajmniej 5-6 podmiotów. Jednym z nich jest GameStop – jedna z największych sieci tego typu w Stanach Zjednoczonych. GAME miał spore kłopoty od czasu, gdy współpracy odmówili tacy wydawcy jak Electronic Arts, Nintendo, Ubisoft, czy Capcom. Przez to klienci nie mogli zakupić najbardziej oczekiwanych produkcji, w tym m.in. Mass Effect 3, Street Fighter X Tekken, czy FIFA Street.

Total War: SHOGUN 2

Studio Creative Assembly równocześnie z jutrzejszą premierą dodatku Zmierzch Samurajów udostępni kolejną łatkę do gry Total War 2: SHOGUN 2. Pełną listę szykowanych poprawek znajdziecie na oficjalnym forum serii. Twórcy podzielili się także ciekawymi statystykami dotyczącymi tej strategii czasu rzeczywistego. Na widocznej poniżej grafice czytamy między innymi, że gracze rozegrali 200 milionów walk w trybie kampanii i łącznie spędzili przy Total War: SHOGUN 2 ponad 1754 lata.

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Final Fantasy XIII-2, Xbox Live) 22/3/12 - ilustracja #1

Final Fantasy XIII-2

Firma Square Enix za zgodą BioWare w najbliższym dodatku DLC do gry Final Fantasy XIII-2 umieści dodatkowe stroje dla Noela i Serah, inspirowane serią Mass Effect. Rozszerzenie zadebiutuje 27 marca w usłudze Xbox Live i dzień później w europejskim PlayStation Network. Podobne porozumienie uzyskano od koncernu Ubisoft, dzięki czemu po ściągnięciu jednego z przyszłych DLC Noel będzie mógł wyglądać jak Ezio Auditore da Firenze znany z cyklu Assassin’s Creed.

Xbox Live

Na oficjalnym blogu Majora Nelsona znajdziecie pełną listę gier, dodatków DLC i elementów dla awatara, które firma THQ przeceniła w tym tygodniu użytkownikom usługi Xbox Live. Wśród promocyjnej zawartości znajdziemy m.in. Stacking, Costume Quest, czy rozszerzenia do BioShock 2. Akcja obowiązuje w dniach 20-26 marca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.