Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel (PC)

Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel

Pierwszy fabularny dodatek DLC do stworzonego we współpracy 38 Studios oraz Big Huge Games RPG-a akcji Kingdoms of Amalur: Reckoning.

To jest dodatek do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | RPG akcji

Okładka Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel (PC)

data premiery gry:

20mar2012

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jeszcze przed premierą Kingdoms of Amalur: Reckoning twórcy gry (na czele z Curtem Schillingiem, założycielem 38 Studios) zapowiedzieli przygotowanie dużego dodatku typu DLC, który wzbogaci rozgrywkę o szereg nowych opcji. Staraniem koncernu Electronic Arts rozszerzenie udało się wydać w ciągu półtora miesiąca od rynkowego debiutu bazowej wersji gry.

Pod względem fabuły The Legend of Dead Kel wprowadza nowe wątki związane z tajemniczą wyspą u wybrzeży kontynentu Gallows End, gdzie kierowany przez gracza bohater musi zmierzyć się z mroczną magią i śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami. Deweloperzy zadbali jednak o to, by na wykonaniu misji związanych z główną linią fabularną rozszerzenia się nie skończyło. Dodatek umożliwia więc swobodną eksplorację nowych, rozległych obszarów i wykonywanie dziesiątków pobocznych questów. Kontynent Gallows End zamieszkały jest przez nowych bohaterów niezależnych i sporą menażerię wszelkiego rodzaju przeciwników.

W kwestii mechaniki rozgrywki twórcy The Legend of Dead Kel pozostali wierni założeniom bazowej gry, wzbogacając je jednak o szereg nowych elementów. Dodatek wprowadza m.in. trzy nowe karty Twists of Fate, osiem nowych pancerzy i tyle samo tarcz oraz 18 nowych, śmiercionośnych broni, a także nowy rodzaj podziemi - Dverga Fastings.

Jednym z najciekawszych rozwiązań zaimplementowanych w rozszerzeniu jest system Gravehal Keep. Pozwala on na wznoszenie i rozbudowanie własnej posiadłości ziemskiej, a następnie zarządzanie nią. Deweloperzy przewidzieli również szereg związanych z tym pobocznych questów.

Oprawa audio-wizualna dodatku nie odbiega poziomem wykonania od standardów bazowej gry. Podobnie jak w Kingdoms of Amalur: Reckoning fantastyczny świat przedstawiony jest w żywych kolorach, a wydarzenia na ekranie doskonale podkreśla klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel

Klasyfikacja PEGI Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 10.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja dodatku The Legend of Dead Kel do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning
Recenzja dodatku The Legend of Dead Kel do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning

Recenzja 2 kwietnia 2012, 13:33

Na szczególną pochwałę zasługuje oprawa graficzna dodatku. Mimo dość małych rozmiarów wyspa Gallows End oferuje bardzo wiele różnorodnych lokacji. Od klimatycznego świerkowego lasu, przez ponure plaże pełne rozbitych okrętów, aż po tajemnicze ruiny ukryte pod powierzchnią ziemi. Zdarzają się co prawda elementy znane z podstawowej wersji tytułu, ale większość modeli jest zupełnie nowa, za co grafikom z Big Huge Games należą się duże brawa. Świetnie wykonano również znajdywaną broń oraz pancerze. Wielu z nich nie powstydziłyby się najlepsze gry MMO, które znane są ze szczególnie fikuśnych i efektownych przedmiotów.

PC
X360
PS3