Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 14:17

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

The Legend of Dead Kel – zapowiedziano pierwszy dodatek DLC do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning

Od premiery Kingdoms of Amalur: Reckoning nie upłynął nawet miesiąc, ale deweloperzy z 38 Studios i Big Huge Games nie próżnują. 20 marca ukaże się pierwszy dodatek typu DLC do gry - The Legend of Dead Kel.

The Legend of Dead Kel – zapowiedziano pierwszy dodatek DLC do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning - ilustracja #1

O tym, że Kingdoms of Amalur: Reckoning doczeka się sporych rozmiarów dodatku DLC dowiedzieliśmy się w styczniu. Curt Schilling, założyciel 38 Studios, nie wyjawił wówczas jednak zbyt wielu szczegółów na ten temat, poza tym że premiery rozszerzenia można spodziewać się w marcu. Dopiero dzisiaj koncern Electronic Arts, który jest wydawcą gry, oficjalnie zapowiedział The Legend of Dead Kel.

Główną atrakcją DLC będzie nowy kontynent - Gallows End, który o około 15% poszerzy dotychczasowy obszar świata Amalur. Fabuła dodatku koncentrować ma się wokół pełnej niebezpieczeństw i mrocznej magii wyspy, na którą przyjdzie wybrać się bohaterom graczy. Twórcy zapewniają jednak, że poza misjami bezpośrednio związanymi z głównym wątkiem The Legend of Dead Kel, w nowych lokacjach nie zabraknie pobocznych questów, podziemi do eksploracji (w tym nowego rodzaju – Dverga) i ciekawie zarysowanych postaci niezależnych. Rzecz jasna pojawią się również nowi przeciwnicy, pancerze oraz uzbrojenie.

The Legend of Dead Kel – zapowiedziano pierwszy dodatek DLC do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning - ilustracja #2

Ciekawie zapowiada się także system budowania domostwa dla bohatera - Gravehal Keep. Pozwoli on wznosić szereg budowli oraz zarządzać całym majątkiem ziemskim, z czym związane będą odrębne wątki fabularne i zadania.

Dodatek Kingdoms of Amalur: Reckoning - The Legend of Dead Kel pojawi się w ofercie platform dystrybucji elektronicznej Xbox Live, PlayStation Network, Steam oraz Origin 20 marca. Niestety, na razie nie wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za możliwość pobrania DLC.

  1. Recenzja gry Kingdoms of Amalur: Reckoning
  2. Oficjalna strona internetowa gry Kingdoms of Amalur: Reckoning