Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 15:12

autor: Szymon "Hed" Liebert

Mojang zatrudnił twórców popularnej modyfikacji do gry Minecraft

Twórcy Minecrafta zatrudnili czterech autorów popularnej modyfikacji serwerów z gry Minecraft. Studio Mojang chce w ten sposób rozwinąć swoją produkcję i zapewnić jej pełne wsparcie dla sceny modderskiej.

Mojang zatrudnił twórców popularnej modyfikacji do gry Minecraft - ilustracja #1

Firma Mojang zatrudniła czterech deweloperów odpowiedzialnych za jedną z popularniejszych modyfikacji gry Minecraft. Warren Loo, Erik Broes, Nathan Adams oraz Nathan Gilbert dołączą do szwedzkiego studia, aby przygotować następne wersje pakietu wpływającego na ustawienia serwerów - Bukkit. Co więcej, czwórka zajmie się pełną integracją modów z Minecraftem. To oznacza, że w przyszłości modderzy będą mieli łatwiejszy dostęp do „bebechów” gry.

Mojang przyglądał się paru amatorskim zespołom tworzącym mody do Minecrafta (np. Spout i Forge). Wybrano ekipę odpowiedzialną za Bukkit, bo ich dzieło dotyczy serwerów i rozgrywki wieloosobowej. Niegdyś amatorscy twórcy mają poważne zadanie – przystosować architekturę gry do potrzeb nieoficjalnych deweloperów, którzy chcieliby ją zmodyfikować. Mojang chce lepszego i oficjalnego wsparcia dla większych serwerów oraz ich modyfikacji.

Nowi pracownicy studia mają przygotować odświeżoną wersję interfejsu programowania aplikacji dla minecraftowych serwerów i rozszerzyć ją o wsparcie dla modyfikacji. Autorzy zapowiadają, że przejście na nowe narzędzia będzie łatwe, chociaż wsteczna kompatybilność nie zostanie zagwarantowana. Bukkit będzie kompatybilny z najnowszą wersją Minecrafta, czyli 1.2. Więcej informacji na temat przyszłości gry znajdziecie na oficjalnej stronie Mojang i forum twórców Bukkit.

Po raz kolejny Mojang pokazuje, że rozumie czym żyje Minecraft: społecznością, którą trzeba wspierać na wszelkie możliwe sposoby. Rozwój trybu multiplayer i struktury serwerów jest jednym z nich. Równie ważne są regularne aktualizacje – o to dba jednak specjalna ekipa, która w najbliższych godzinach wypuści wspomnianą wersję 1.2.