Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Silverlicious (NDS)

Silverlicious NDS

Silverlicious to przygodówka oparta na motywach popularnej książki Victorii Kann. Gracze mają za zadanie pomóc uwielbiającej różowy kolor dziewczynce - Pinkalicious odzyskać moc smakowania słodyczy.

Przygodowe | książki | dla dzieci | bajki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Silverlicious (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Z ponad 8 milionami sprzedanych książek seria bajek o przygodach Pinkalicious na stałe wpisała się w historię literatury dziecięcej. Potencjał ten dostrzegła firma GameMill Entertainment, która we współpracy ze studiem 1st Playable przygotowała grę Pincalicious: It's Party Time wydaną w 2011 na konsolę Nintendo DS. Silverilisious to drugi przeznaczony na tę platformę sprzętową projekt tego tandemu oparty na prozie i ilustracjach Victorii Kann.

Fabuła gry bazuje na motywach książki Silverlicious. Główna bohaterka – małoletnia różowa księżniczka Pinkalicious pewnego dnia odkrywa, że przestała odczuwać słodycz. Dziewczyna wyrusza więc na poszukiwania utraconego smaku. Zadaniem graczy jest pomóc Pinkalicious. Okazuje się, że jedyny sposób, by odzyskać smak słodyczy, to trening grzeczności, dobrych manier oraz pomagania innym.

W trakcie swoich przygód bohaterka odwiedza trzy krainy, z których każda utrzymana jest w innym klimacie – walentynkowym, wielkanocnym i bożonarodzeniowym. Pinkalicious spotyka również wiele ciekawych postaci (w tym kupidyna Carlosa, króliczka wielkanocnego Edgara oraz wielkanocne pisklaki), a także znajduje elementy strojów i ponad 20 rozmaitych akcesoriów. Cała warstwa fabularna opowieści zawiera wyraźne przesłanie o tym, że prawdziwa słodycz to coś więcej niż ciastka i łakocie.

Oprawa wizualna Silverlicious inspirowana jest twórczością Victorii Kann. Nie brakuje więc jasnych kolorów (z dużą ilością różu) oraz bajkowych scenerii i kreskówkowych postaci. Zarówno interfejs, jak i system sterowania w grze przygotowane zostały z myślą o preferencjach najmłodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Wymagania wiekowe Silverlicious

odpowiednia dla każdego wieku