Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPSP
Okładka Ys: The Oath in Felghana (PC)
OkładkaYs: The Oath in Felghana (PC)

Ys: The Oath in Felghana

Należąca do słynnego cyklu Ys gra action-RPG autorstwa japońskiego zespołu Falcom. Zabawa koncentruje się na mordowaniu potworów, zbieraniu skarbów oraz eksplorowaniu lokacji.

RPG | hack'and'slash | jRPG

Ys: The Oath in Felghana Premiera

5lip2005

PC

22kwi2010

PSP

Ys: The Oath in Felghana to zręcznościowe japońskie RPG wyprodukowane przez doświadczone studio Falcom. Jest to remake znacznie starszej produkcji zatytułowanej Ys III: Wanderers From Ys. W porównaniu z pierwowzorem kompletnemu przeobrażeniu uległa grafika i system walki.

Podobnie jak w przypadku większości odsłon serii w The Oath in Felghana głównym bohaterem jest Adol Christin. Wraz ze swoim przyjacielem imieniem Dogi po ośmiu latach nieobecności powraca do wioski Redmont. Na miejscu szybko odkrywają, że kraina Felghana została opanowana przez krwiożercze monstra. Co gorsza, lokalny wulkan znowu się uaktywnił, a władca królestwa bezlitośnie wyzyskuje swoich podwładnych. Jak na prawdziwych bohaterów przystało Adol i Dogi będą musieli własnymi rękoma przywrócić w Felghanie porządek oraz sprawiedliwość.

Fabuła w rzeczywistości odgrywa niewielką rolę. Zamiast tego gra koncentruje się na mordowaniu potworów, zbieraniu skarbów oraz eksplorowaniu lokacji i każdy z tych elementów został wyśmienicie wykonany. Walka toczy się w czasie rzeczywistym i rezultat starć zależy przede wszystkim od zręczności samego gracza. Autorzy przygotowali prosty system sterowania, który jednocześnie pozwala na wyprowadzanie wielu różnych ciosów, ataków specjalnych i combosów.

Ys: The Oath in Felghana duży nacisk kładzie też na element eksploracyjny. Podczas przygód można się często natknąć na niedostępne lokacje, do których można się dostać dopiero po nabyciu specjalnych umiejętności. Zabawę uatrakcyjniają starcia z potężnymi bossami, których pokonanie wymaga wymyślenia nowych taktyk walki.

Gra zadebiutowała w Japonii w 2005 roku. Wypuszczona siedem lat później wersja anglojęzyczna może pochwalić się wieloma usprawnieniami. Dodano specjalne menu graficzne, które pozwala upiększyć program nowoczesnymi efektami graficznymi i podnieść rozdzielczość do współczesnych standardów. Do zebrania jest także ponad trzydzieści osiągnięć Steam.

Ostatnia modyfikacja 20 marca 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ys: The Oath in Felghana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PSP