Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Xia-Xia (NDS)

Xia-Xia NDS

Xia-Xia to adresowana do najmłodszych odbiorców gra przygodowa, stworzona przez studio deweloperskie Black Lantern. Gracze kierują kolorowymi krabami starając się odkrywać tajemnicy kolorowych krain i pomagać ich mieszkańcom.

Przygodowe | zabawki | dla dzieci | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Xia-Xia (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolorowe kraby Xia-Xia były jednym z hitów sezonu bożonarodzeniowego 2011 w amerykańskich sklepach zabawkarskich. Podążając za nowym trendem firma GameMill Entertainment zakupiła licencję na wydanie gry wideo z udziałem sympatycznych bohaterów. Dewelopingiem zajęło się studio Black Lantern, mające w dorobku m.in. Sesame Street: Cookie's Counting Carnival i Wizards of Waverly Place.

Bohaterami Xia-Xia są kraby: Bimini, Turks, Trinidad i Tobago. Nie grzeszą one inteligencją, za to są skore do zabawy, wesołe i zawsze chętne do pomocy. Gracze mają za zadanie kierować poczynaniami jaskrawo ubarwionych skorupiaków w trakcie ich przygód. Twórcy przewidzieli 25 poziomów w pięciu odrębnych tematycznie światach (m.in. piaszczysta plaża i głębia oceanu). W trakcie zabawy można natknąć się na wielu krabich przyjaciół, a także odkryć liczne sekrety i zebrać niemałą kolekcję nagród np. w postaci nowych muszelek dla skorupiaków.

Rozgrywka nastawiona jest na eksplorację terenu i poszukiwanie ukrytych przedmiotów (rybich gwiazdek, które pozwalają przedostać się do kolejnej krainy). Gra przygotowana została z myślą najmłodszych graczach, stąd niezwykle kolorowa oprawa wizualna, intuicyjnie proste mechanizmy sterowania oraz brak jakichkolwiek elementów przemocy.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Xia-Xia

odpowiednia dla każdego wieku