Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Aquarium by DS (NDS)
OkładkaAquarium by DS (NDS)

Aquarium by DS NDS

Dość nietypowa produkcja, w której zajmujemy się projektowaniem własnego akwarium. Możemy wybierać pomiędzy trzydziestoma różnymi gatunkami ryb.

Towarzyskie | akwarystyka | pod wodą | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aquarium by DS Premiera NDS

13listopada2007

producent: Ertain wydawca: Mercury Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aquarium by DS jest bardzo nietypowym produktem. Podstawową atrakcją tej gry jest możliwość zaprojektowania własnego akwarium, w którym następnie będą mogły znaleźć się różne gatunki ryb. Zabawa w dużym stopniu koncentruje się więc na obserwacji tego niewielkiego podwodnego świata. Aquarium by DS jest jednym z produktów z cyklu Zen Series, w skład którego wchodzą też takie gry jak Fantasy Aquarium by DS, Paint by DS (zabawa w malarza), czy Matchstick Puzzle by DS (rozwiązywanie zagadek z użyciem zapałek).

Pierwszy krok stanowi oczywiście utworzenie nowego akwarium. W tym celu ustalamy między innymi wygląd oraz rozmiary tego obiektu. W akwarium mogą się także znaleźć dodatkowe akcesoria – podwodne zamki, ozdobne kamienie, czy świetlówki. Wszystkie te elementy rozstawia się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli. Kolejny krok stanowi zakup ryb. Generalnie możemy wybierać pomiędzy trzydziestoma różnymi gatunkami, przy czym nie wszystkie żyjątka są dostępne już na starcie. To samo tyczy się wspomnianego wyżej dodatkowego wyposażenia. Niektóre rzeczy trzeba sobie bowiem dopiero odblokować. Bonusy te są przeważnie przekazywane w formie nagród za szczególne osiagnięcia.

Zabawa nie opiera się wyłącznie na obserwacji akwarium. Obiekt ten należy też regularnie czyścić. Lista obowiązków obejmuje również dostarczanie rybkom odpowiedniej ilości pożywienia, czy sprawdzanie stopnia zasolenia wody. Aquarium by DS zawiera bardzo ciekawą opcję porównania swoich osiągnięć z drugim graczem. Dzięki bezprzewodowej komunikacji można się między innymi wymieniać posiadanymi rybkami, czy sprawdzać w jaki sposób zachowałyby się w nowym otoczeniu. Oprawa wizualna Aquarium by DS nakierowana jest na młodszego odbiorcę, głównie za sprawą użycia przyjaznych dla oka kolorów. Ładnie wykonano także same rybki, mające stanowić jedną z podstawowych atrakcji tej gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Aquarium by DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.