Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Paint by DS (NDS)
OkładkaPaint by DS (NDS)

Paint by DS NDS

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać malarza. Kolorujemy gotowe dzieła tak znanych osobistości jak Vincent Van Gogh, czy Paul Cézanne. Po zakończeniu pracy efekt naszych starań jest oceniany przez krytyka.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paint by DS Premiera NDS

1grudnia2007

producent: Ertain wydawca: Mercury Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Paint by DS jest bardzo nietypowym produktem. Gra ta przypomina bowiem książeczkę do kolorowania. Tytuł ten niekoniecznie musi jednak zainteresować wyłącznie młodszych miłośników gier komputerowych, a to dlatego, że malowane przez gracza dzieła są dość złożone. Dysponuje się też wieloma ciekawymi narzędziami, w rezultacie czego można zająć się między innymi malowaniem obrazów olejnych, czy akwarel. Za wydanie tej gry odpowiedzialna jest firma Mercury Games. Paint by DS powstał oczywiście wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli firmy Nintendo, a to dlatego, że gra w bardzo dużym stopniu wykorzystuje możliwości oferowane przez ekran dotykowy tego handhelda.

W trakcie zabawy zajmujemy się kolorowaniem piętnastu różnych dzieł sztuki, pochodzących od tak słynnych malarzy jak Vincent Van Gogh, Paul Cézanne, Katsushika Hokusai, czy Pierre Joseph Redouté. Na górnym ekraniku konsoli ukazane jest gotowe dzieło. Cała akcja rozgrywa się natomiast na dolnym, dotykowym ekranie. W taki właśnie sposób wybiera się określone kolory, czy miesza je ze sobą w celu osiągnięcia pożądanych kombinacji. W początkowej fazie gry odblokowanych jest jedynie kilka prostszych do namalowania obrazów. W miarę postępów w zabawie gra daje jednak możliwość malowania kolejnych dzieł.

Ponadto gracz może uczestniczyć w prostych mini-grach, podejmujących oczywiście tematykę malarstwa. Wygrywanie ich odblokowuje nowe pędzle, czy farby. Po zakończeniu pracy nad danym działem efekt naszych starań oceniany jest przez krytyka. Z jego opinią można się oczywiście zapoznać. Wizualnie gra nie zachwyca. Interfejs użytkownika jest jednak bardzo przejrzysty. Zadbano też o odpowiednio dopasowaną warstwę muzyczną, na którą składa się kilkadziesiąt spokojnych utworów klasycznych.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Paint by DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.