Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Kirby: Canvas Curse (NDS)
OkładkaKirby: Canvas Curse (NDS)

Kirby: Power Paintbrush NDS

Kirby: Canvas Curse

Historia Kirby’ego rozpoczęła się, gdy spotkał na swojej drodze pewna czarodziejkę, która była odpowiedzialna za zmienienie całego świata w jeden wielki obraz.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby: Power Paintbrush Premiera NDS

13czerwca2005

pudełko PL

25listopada2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kirby: Power Paintbrush

New Super Mario Bros.

Rayman DS

New Zealand Story Revolution

Historia Kirby’ego rozpoczęła się, gdy spotkał na swojej drodze pewna czarodziejkę, która była odpowiedzialna za zmienienie całego świata w jeden wielki obraz. Ta następnie przetransformowała naszego głównego bohatera w kulkę, a ten postanowił wyruszyć w podróż, by przywrócić dawny porządek na świecie i powrócić do swojej pierwotnej postaci. Fabuła być może niezbyt skomplikowana, ale w tej grze zupełnie nie o to chodzi.

Naszym głównym zadaniem jest rysowanie za pomocą stylusa różnokolorowych linii, które użyte w odpowiedni sposób spełniają najróżniejsze funkcje. Tym sposobem powstają z nich ściany, ścieżki, mosty, itd. Wszystko po to, aby nasza kulka tocząc się dotarła do ustalonego celu.

W Kirby: Canvas Curse różowy bohater porusza się po kilku różnorodnych światach, a każdy z nich podzielony jest na trzy poziomy. Eksplorujemy m.in. uniwersum maszyn, podwodną krainę czy tereny skute lodem. Na końcu każdego etapu czeka nas spotkanie z bossem, jednak jakim, to już zależy wyłącznie od nas, gdyż sami musimy wybrać z kim chcemy walczyć.

Poza główną fabułą istnieje kilka dodatkowych opcji gry, które wydłużają jej żywotność. Są to różnego rodzaju konkurencje polegające na rysowaniu linii, bądź takie w których mierzymy się z czasem. W tych mini grach do zdobycia mamy medale, za które potem możemy kupić bonusy w sklepie. Są to m.in. piosenki czy różnobarwne dodatki w panelu gry. Grafika jest bardzo kolorowa i dobrze dostosowana do różnych światów występujących w grze. Natomiast muzyka jest rytmiczna i znakomicie wkomponowuje się w całość.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kirby: Power Paintbrush

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.