Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Rayman DS (NDS)
OkładkaRayman DS (NDS)

Rayman DS NDS

Rayman DS to klasyczna platoformówka, łącząca elementy 2D i 3D, w której do zwiedzenia mamy czterdzieści pięć różnorodnych światów - wodospady, jaskinie i kryjówki piratów. W grze poruszamy się oczywiście tytułowym Raymanem.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman DS Premiera NDS

11marca2005

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rayman DS jest grą bardzo dokładnie bazującą na hicie z Nintendo 64 - Rayman 2: The Great Escape. Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy Rayman wraz z przyjaciółmi znajduje się w klatkach. Szybko dowiadujemy się, że wesoła ekipa została tam zamknięta przez pirata Razzorbearda, który rozłupał Serce Świata na tysiąc fragmentów i rozrzucił po całej krainie. Jednak jeden z przyjaciół tytułowej postaci - Murfy, nie został złapany przez korsarza i pomaga uciec Raymanowi. Jedynym sposobem uwolnienia reszty drużyny jest odnalezienie wszystkich części z potłuczonego Serca oraz zdobycie czterech prastarych masek, dzięki którym możemy obudzić potężnego Polokusa i pokonać złego pirata.

Rayman DS to klasyczna platoformówka, łącząca elementy 2D i 3D, w której do zwiedzenia mamy czterdzieści pięć różnorodnych światów - wodospady, jaskinie i kryjówki piratów. W grze poruszamy się oczywiście tytułowym Raymanem. Jest to bardzo ciekawa postać, gdyż nie posiada ona żadnych złączeń części ciała takich jak szyja, nogi czy ręce. Nasz bohater posiada wiele przydatnych umiejętności, dzięki którym eksploracja świata gry jest łatwiejsza. Rayman umie chodzić, biegać, skakać, latać używając swojej czupryny oraz strzelać z pocisków energetycznych wydobywających się z jego pięści, które w późniejszym etapie gry możemy ulepszyć.

Nasza postać może również wchodzić w interakcje z różnymi obiektami napotkanymi po drodze. Dla przykładu, jeśli Rayman przeskakuje przez jakaś przepaść i nie udaje mu się szczęśliwie wylądować na brzegu rozpadliny, łapie się krawędzi i wspina do góry. Również wpadnięcie do wody nie kończy rozgrywki, gdyż nasza postać potrafi znakomicie pływać. Kolejną ciekawą rzeczą są grzyby, które służą jako trampoliny, pozwalające dostać się na nieosiągalne tereny.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rayman DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.