Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Puffins: Island Adventure (NDS)

Puffins: Island Adventure NDS

Niezwykła okazja do poznania życia maskonurów, czyli jednego z najciekawszych gatunków ptaków wodnych. W ich skórze przemierzamy tropikalną wyspę oraz wchodzimy w interakcję z innymi ptakami. Rozgrywka ma postać zestawu pomysłowych mini-gierek.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Puffins: Island Adventure (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28maja2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puffins: Island Adventure to niezwykła okazja na wcielenie się w ptaka i wzięcie udziału w niezwykłej przygodzie na tropikalnej wyspie. Za stworzenie tego dzieła odpowiadają firmy Other Ocean i wydawca Majesco.

W grze wcielamy się w tytułowego ptaka, czyli maskonura. Przedstawiciele tego niezwykłego gatunku wyglądem przypominają nieco pingwiny, jednak potrafi doskonale latać i, co ciekawe, nurkować. Naszym zadaniem jest przemierzenie wyspy, pełnej niebezpieczeństw i niesamowitych przygód oraz oczywiście przetrwanie. Tytuł pozwala nam więc sprawdzić na własnej skórze jak wygląda los jednego z oryginalniejszych zwierząt stworzonych przez naturę.

Podczas zabawy spotkamy wielu przedstawicieli naszego gatunku oraz mnóstwo innych. Oprócz podstawowej nauki latania i nurkowania możemy również założyć własną rodzinę. Wchodząc w interakcję z innymi ptakami i biorąc udział w zabawnych mini-gierkach możemy posiąść nowe umiejętności. Wszystkie pomniejsze zabawy nawiązują do prawdziwej aktywności tych stworzeń – do wyboru otrzymujemy więc takie zawody jak: Puffin 500, Puffin Plummet oraz Tide Pool Fishing. Zaliczanie poszczególnych trybów owocuje również punktami reputacji, za które otrzymujemy dostęp do zdjęć i filmów przedstawiające prawdziwe ptaki w ich naturalnym kanadyjskim środowisku. Dla najwytrwalszych czeka jeszcze więcej niespodzianek i ukrytych poziomów.

Gra została stworzona w bardzo kolorowej i nieco bajkowej stylistyce. Podczas zabawy towarzyszy nam oryginalna ścieżka dźwiękowa stworzona przy użyciu tradycyjnych egzotycznych instrumentów (w tym chociażby bodhranu). W jej nagraniu udział wziął jeden z nabardzije znanych kanadyjskich muzyków - Alan Doyle. Miłym dodatkiem jest również możliwość grania w sieci. Lokalnie można więc bawić się w maksymalnie cztery osoby, a przez Internet w dwie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Puffins: Island Adventure

Klasyfikacja PEGI Puffins: Island Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.