Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 09:01

autor: DogGhost

Ponad pół miliarda pobrań gier z serii Angry Birds

Firma Rovio ogłosiła, że gry z serii Angry Birds zostały pobrane ponad 500 000 000 razy w ciągu niespełna dwóch lat od momentu premiery pierwszej odsłony. Dodatkowo ujawniono szereg interesujących statystyk.

Fińskie studio Rovio ogłosiło, że łączna liczba pobrań wszystkich gier z serii Angry Birds przekroczyła pół miliarda. Dla uczczenia tego wydarzenia przygotowano materiał wideo prezentujący szereg ciekawych statystyk dotyczących tej popularnej casualowej produkcji.

Trzeba przyznać, że zaprezentowane informacje robią naprawdę duże wrażenie. Od momentu premiery pierwszej odsłony w grudniu 2009 roku ukazały się dwie kontynuacje: Angry Birds Seasons oraz Angry Birds Rio. Z opublikowanych statystyk wynika, że do tej pory gracze spędzili ponad 200 tysięcy lat na potyczkach między świniami i ptakami. Każdego dnia poświęcają na to ok. 300 milionów minut.

Ponad pół miliarda pobrań gier z serii Angry Birds - ilustracja #1

Jeszcze bardziej imponująco prezentuje się liczba wystrzelonych z katapulty ptaków – 400 miliardów. Jak łatwo policzyć, oznacza to, że przeciętny użytkownik wykonał tę czynność ok. 800 razy. W tym samym okresie zebrano również 44 miliardy gwiazdek przyznawanych za uzyskanie wysokiego wyniku punktowego.

Ponad pół miliarda pobrań gier z serii Angry Birds - ilustracja #2

Trzeba przyznać, że seria Angry Birds jest jednym z największych fenomenów branży gier ostatnich lat. Biorąc pod uwagę, że pierwsza odsłona ukazała się niecałe 2 lata temu, osiągnięcie tak dużej popularności wśród graczy na całym świecie jest nie lada wyczynem. Studio Rovio doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału tej marki. Oprócz ciągłego dopracowywania wydanych gier i dostosowywania ich do kolejnych urządzeń, rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę sprzedaż gadżetów związanych z rozzłoszczonymi ptakami oraz zielonymi świniami. Do tej pory miłośnicy tej casualowej serii nabyli ponad 10 milionów zabawek, a wkrótce zostanie otwarty w Helsinkach pierwszy sklep firmowy zajmujący się wyłącznie dystrybucją tych produktów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.