Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 08:33

autor: Kono

Sequel Dead Island w produkcji? Firma Techland rejestruje znak towarowy Dead World

Techland złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o rejestrację znaku towarowego Dead World. Aktualnie wrocławskie studio deweloperskie nie chce podzielić się żadnymi szczegółami dotyczącymi tego enigmatycznego projektu.

Serwis Siliconera zauważył, że wrocławska firma Techland złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o rejestrację znaku towarowego Dead World. Czy oznacza to, że polskie studio deweloperskie planuje stworzyć sequel gry Dead Island i umiejscowić go w nieco innym środowisku?

Wniosek o przyznanie znaku towarowego Dead World został złożony 28 października bieżącego roku. Z opisu na stronie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA można wywnioskować, że dotyczy on gry komputerowej. Niestety, nie jesteśmy w stanie podać żadnych dodatkowych informacji, gdyż firma Techland odmawia komentowania tej sprawy.

Sequel Dead Island w produkcji? Firma Techland rejestruje znak towarowy Dead World - ilustracja #1

Aktualnie nie możemy ze stu procentową pewnością stwierdzić, że zarejestrowana marka dotyczy sequela gry Dead Island. Niemniej jednak takie posunięcie ze strony wrocławskiego studia byłoby naturalnym krokiem. Tytuł Dead Island został w miarę ciepło przyjęty przez recenzentów (oceny wersji konsolowych na Metacritic są w granicach 71%, a pecetowej 80%) i sprzedaje się bardzo dobrze.

Jeśli jednak mielibyśmy spekulować, to tytuł Dead World niekoniecznie musiałby być „zwykłym” następcą Dead Island. Oczywiście jedna z opcji jest taka, że wrocławskie studio wyprodukuje sequel, w którym bohaterowie są przerzucani z jednego krańca świata na drugi. Ciekawszym rozwiązaniem byłoby natomiast stworzenie gry MMO. Część „World” (pol. Świat) w tytule musi w końcu coś znaczyć. Niemniej jednak, na konkretne informacje ze strony firmy Techland musimy poczekać.

Dead Island to nietuzinkowe połączenie takich gier jak Left 4 Dead, Dead Rising oraz Borderlands. Postać, w którą się wcielamy jest uwięziona na tropikalnej wyspie opanowanej przez zombie. Głównym celem gracza jest walka z nieumartymi przeciwnikami i wydostanie się z niegościnnego miejsca.