Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2012, 15:50

autor: Ender

Vanguard: Saga of Heroes w modelu free-to-play od 14 sierpnia

Studio Sigil Games poinformowało, że MMORPG Vanguard: Saga of Heroes 14 sierpnia przechodzi na model zabawy free-to-play, oferując darmową rozgrywkę wszystkim zainteresowanym graczom.

W marcu tego roku informowaliśmy o planach amerykańskiego studia Sigil Games, zajmującego się rozwojem MMORPG Vanguard: Saga of Heroes, co do adopcji przez grę modelu free-to-play wspartego mikrotransakcjami, mającego zastąpić dotychczasowe opłaty abonamentowe. Poznaliśmy już dokładną datę wprowadzenia zmian, którą wyznaczono na 14 sierpnia. Deweloper obiecuje, że przejście będzie bezbolesne i liczy na zainteresowanie ze strony nowych i starych graczy. Ma ich do tego zachęcić przemodelowana oficjalna strona produkcji, odmienione lokacje startowe, zniesienie restrykcji klas postaci dla poszczególnych ras, a także wprowadzenie wirtualnego domu handlowego, ułatwiającego kupno przedmiotów, domów czy wierzchowców.

Osadzony w fantastycznym świecie Telon, Vanguard: Saga of Heroes zadebiutował w 2007 roku i nie był przebojem entuzjastycznie przyjętym przez recenzentów czy graczy. Pomimo względnie dobrej sprzedaży pudełkowej wersji, w pierwszych miesiącach jej funkcjonowania liczba abonentów drastycznie stopniała do kilku-kilkunastu tysięcy i pozostała na tym poziomie przez ostatnie lata. Tytuł wpisał się w jedną z pierwszych fal gier online, których producenci żerując na popularności World of Warcraft liczyli, że odbiorą mu choć cześć udziałów w dynamicznie wówczas rosnącym segmencie branży. Warto jednak oddać sprawiedliwość Vanguard wspominając o tym, że prace nad nim zaczęły się jeszcze grubo przed premierą przeboju Blizzarda, a nadzorował je sam Brad McQuaid, twórca legendarnego EverQuesta.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Vanguard: Saga of Heroes