Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 sierpnia 2012, 11:28

autor: Olek

Pracownicy Konami z medalami igrzysk olimpijskich w Londynie

Koncern Konami pogratulował swoim pracownikom sukcesów na olimpiadzie w Londynie. Kōhei Uchimura zwyciężył w wieloboju gimnastycznym, a wraz z kolegami zdobył srebrny medal w zmaganiach drużynowych. Nie zawiódł także pływak - Takuro Fuji.

Pracownicy Konami z medalami igrzysk olimpijskich w Londynie - ilustracja #1
źródło: http://www.konamisportsandlife.co.jp
Kohei Uchimura
  1. data urodzenia: 3 stycznia 1989r.
  2. miejsce urodzenia: Nagasaki (Japonia)
  3. dyscyplina: gimnastyka sportowa
  4. najważniejsze osiągnięcia: mistrz olimpijski w wieloboju gimnastycznym (Londyn 2012), wicemistrz olimpijski w wieloboju gimnastycznym – indywidualnie (Pekin 2008) i drużynowo (Pekin 2008, Londyn 2012), mistrz świata w wieloboju gimnastycznym (Londyn 2009, Rotterdam 2010).

Kohei Uchimura to już żywa legenda wśród gimnastyków. Niewiele osób wie, że ma on związek z koncernem Konami. Nie zajmuje się jednak produkcją czy wydawaniem gier, ale jest pracownikiem firmy Konami Sports & Life Co, która od blisko 40 lat wspiera japońskich sportowców. Jak widać, nie bez sukcesów.

W igrzyskach w Londynie udział wzięło łącznie czterech pracowników Konami Sports & Life Co. W zmaganiach gimnastyków poza Uchimurą uczestniczyło również dwóch innych członków Konami Gymnastics Team - Koji Yamamuro i Yusuke Tanaka. Do Kraju Kwitnącej Wiśni wrócą oni ze srebrnymi medalami zdobytymi w konkurencji wieloboju drużynowego.

Pracownicy Konami z medalami igrzysk olimpijskich w Londynie - ilustracja #2
Kohei Uchimura i jego złoty medal olimpijski (źródło: http://www.konamisportsandlife.co.jp)

Krążek tego samego koloru zawisł również na szyi Takuro Fujiego. Reprezentant Konami Swimming Team znalazł się w składzie japońskiej sztafety pływackiej 4x100 m stylem zmiennym, która na igrzyskach w Londynie musiała uznać wyższość jedynie Amerykanów.