Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2009, 10:40

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta MMO Fallen Earth, nowy właściciel Free Radical, uaktualnienie do Audiosurfa, nowa bijatyka od Namco, straty w środowisku Warhammera Online, dodatkowa zawartość dla Street Fightera IV i moc innych atrakcji. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: beta MMO Fallen Earth, nowy właściciel Free Radical, uaktualnienie do Audiosurfa, nowa bijatyka od Namco, straty w środowisku Warhammera Online, dodatkowa zawartość dla Street Fightera IV i moc innych atrakcji. Zapraszamy do lektury.

Fallen Earth

Jeśli chcesz zostać beta-testerem post-apokaliptycznego MMO Fallen Earth, wiedz, że twórcy właśnie przyjmują zapisy. Zgłaszać się można na oficjalniej stronie gry, a więcej informacji o tym tytule znajdziecie tu.

Crytek/Free Radical

Oficjalnie potwierdzona została wczorajsza wieść o przejęciu studia Free Radical przez firmę Crytek. Zespół zostanie przemianowany na Crytek UK i będzie pracował nad nowymi grami wykorzystującymi CryEngine.

Audiosurf

Niesamowicie wciągająca gra muzyczna Audiosurf otrzymała właśnie pokaźne uaktualnienie. Szczegóły dotyczące łatki dla tego kosztującego na Steamie niecałe 10$ tytułu znajdują się tutaj.

Invincible Tiger

Studio Blitz Arcade tworzy na zlecenie Namco Bandai grę Invincible Tiger: The Legend of Han Tao. Ta mocno przerysowana bijatyka typu „idź w prawo i naparzaj” pojawi się w usługach Xbox Live i PlayStation Network, ale nie wiadomo jeszcze kiedy, ani za ile.

Warner Bros.

Komputerowy oddział molocha Warner Bros. stał się właścicielem studia Snowblind. Twórcy Baldur’s Gate: Dark Alliance dołączyli do Monolith i Traveller’s Tales, które już podlegają pod Warner Bros. Interactive Entertainment.

Scene It?

W przyszłym tygodniu pojawi się dodatkowa zawartość do quizowej gry na X360 – Scene It? Box Office Smash. Paczka zawierać będzie 300 pytań dotyczących nagradzanych filmów, a także bonusowy „Pop Quiz” z dodatkowymi wyzwaniami. The Award Winners pojawi się w Xbox Live 13 lutego w cenie 560 punktów.

Warhammer Online

Źle się dzieje w świecie sieciowego Warhammera – wczoraj pisaliśmy, że liczba grających zmniejszyła się w ostatnim kwartale do 300 tysięcy, a dziś dowiadujemy się, że developer Mythic będzie zwalniał pracowników (nawet 130 osób może stracić pracę, prawdopodobnie właśnie z powodu słabej kondycji WAR).

Street Fighter IV

Capcom ogłosił dodatkową zawartość dla nadchodzącego Street Fightera IV. Na razie tylko w Japonii, ale wkrótce również w innych krajach, pojawiać się będą cotygodniowe paczki z dodatkowymi kostiumami dla wszystkich postaci – po 5 w każdym tygodniu począwszy od 12 lutego. Szczegóły tutaj.

Persona PSP

Pierwsza część znanej RPGowej serii Persona autorstwa studia Altus doczeka się pełnego remake’u na konsoli PSP. Gra pojawi się w Japonii 29 kwietnia, a zapewnie niewiele później – na Zachodzie.

Sacred 2 X360/PS3

Koch Media po raz kolejny przesunęło datę debiutu konsolowych edycji pecetowego hack’n’slasha – Sacred 2. Wersje na PS3 i X360 początkowo planowano równocześnie z grą na PC, potem zapowiadano premierę na marzec, teraz zaś mówi się o drugim kwartale roku 2009.

GTA IV

Nadchodzący dodatkowy epizod do GTA IV – osławione The Lost and Damned – zawierać będzie premierowy utwór rapera znanego jako Busta Rhymes. Piosenka „Conglomerate” będzie jedną z wielu nowych, które usłyszymy podczas przejażdżek po Liberty City.

Tom Clancy’s HAWX

Znamy ostateczną datę premiery samolotowej strzelaniny od Ubisoftu. HAWX pojawi się w Europie w piątek, 6 marca.

Mushroom Men

Znane od grudnia graczom w Stanach platformówki z serii Mushroom Men pojawią się w Europie. The Spore Wars na Wii i Rise of the Fungi na DS zadebiutują u nas w marcu.

Vanguard

Wszyscy posiadacze konta na serwisie FilePlanet zostali właśnie zaproszeni do zagrania w darmowy, 14-dniowy trial MMORPG od duetu Sony/SigilVanguard: Saga of Heroes. Szczegóły znajdują się pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ben 10: Alien Force The Game DS

Ben 10: Alien Force The Game PS2

Ben 10: Alien Force The Game Wii

Hearts of Iron III

Uncharted 2: Among Thieves

Herod's Lost Tomb

The Sims 3

Bejeweled Twist

My Pet Shop

Mytran Wars

Tenchu: Shadow Assassins

Major League Baseball 2K9

R-Type Dimensions

Galeria filmów

Oraz najnowsze filmy z gier:

Deadly Creatures

Rygar: The Battle of Argus

Halo Wars - Z dziennika developera #2

The Sims 3

Tomb Raider: Underworld - Z dziennika developera #1

Ojciec chrzestny II Gramy!

gry