Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2009, 10:35

autor: Maciej Śliwiński

America's Army w Księdze Rekordów Guinnessa!

America's Army, jeden z najbardziej popularnych shooterów online trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Przygotowana przez amerykańską armię gra ustanowiła rekordy aż w pięciu kategoriach.

America's Army, jeden z najbardziej popularnych shooterów online trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Przygotowana przez amerykańską armię gra ustanowiła rekordy aż w pięciu kategoriach.

Społeczność graczy America’s Army jest największą wirtualną armią świata. Według danych zaprezentowanych przez armię Stanów Zjednoczonych w styczniu 2007 roku AA miało 8 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Dla porównania w tym czasie Armia USA składała się tylko z blisko 600 tysięcy żołnierzy. AA pobiło również rekord najczęściej ściąganej z sieci gry o wojennej tematyce. Do tej pory symulator amerykańskiego wojaka pobrano z Internetu blisko 43 miliony razy, a tylko najnowsza wersja gry między styczniem a czerwcem 2008 roku zanotowała 2,4 miliona pobrań.

Wobec takich statystyk nie dziwi kolejna kategoria, w której AA okazało się bezkonkurencyjne. Gracze symulujący wirtualne działania wojenne spędzili przy grze blisko 230 milionów godzin od momentu jej wydania w 2002 roku. Największym podróżniczym symulatorem okrzyknięty został związany z grą projekt The Virtual Army Experience. Jest to olbrzymich rozmiarów hala symulująca walkę jeepów humvee wraz z ekranami, na których wyświetlana jest sceneria gry.

Ostatnie wyróżnienie przypadło stronie americasarmy.com, jako pierwszej militarnej witrynie, która w pełni wspiera gry wideo oraz otrzymała oficjalne wsparcie rządu.

Wszystko wskazuje na to, że America’s Army może niedługo pobić własne rekordy. W tym roku powinna pojawić się trzecia odsłona tej popularnej gry, oparta na silniku Unreal Engine 3.0. Amerykańska armia zapowiada, że gra wprowadzi najnowsze technologiczne nowinki, których na co dzień używają jej żołnierze, nowe misje oraz urozmaicony trening, identyczny z tym jaki przechodzą amerykańscy wojacy.

Tegoroczna edycja Księgi Rekordów Guinessa dla graczy została wydana wczoraj w postaci ksiązki Gamer’s Bible. W jej kontekście warto wspomnieć, że w ubiegłorocznym wydaniu mieliśmy polski akcent. Drużyna PGS Gaming trafiła do niej jako zespół, który w ciągu roku zanotował największe wpływy z wygranych turniejów.